Karlovy Vary s Nespressem

Už druhým rokem jsme se letos s Markem vydali na filmový festival do Karlových Varů. No, je legrace a taky trochu paradox, že jsme na filmovém festivalu opět neviděli ani jeden film. Jednou to musíme napravit a vychutnat si vyloženě filmovou atmosféru, náš výlet jsme teď nicméně pojali docela odpočinkově a celkovou atmosféru Karlových Varů jsme si i tak parádně užili, i když asi trochu jinak, než by si opravdový filmový fajnšmekr představil. Já mám tohle ale stejně asi nejradši, nikam nespěchat, za ničím se nehnat a bez přesného předem daného plánu si spontánně dělat to, co zrovna chci. Třeba jen posedávat na lavičce, pozorovat kolemjdoucí a povídat si.

Pravděpodobně nejvíce času jsme strávili ve stánku Nespressa, který už tradičně pokaždé najdete vedle hotelu Thermal. Zavítali jsme tam, abychom se setkali s přáteli a v neposlední řadě ochutnali dobroty, které nám skvělí a milí baristé připravovali. Nejvíce u nás opět bodoval drink s kávou a malinami - recept na něj je tady. A jednoduchý a naprosto úžasný je drink s pár kostkami ledu, grepovým Moninem, tonikem a espressem - ingredience se přidávají postupně, jak jsou napsané. Drinky z kávy jsme si fakt oblíbili a léto bez nich bychom si snad už ani nedokázali představit, takže není divu, že pokud jsme se zrovna neprocházeli městem a nekochali se jím nebo jsme právě neseděli na jídle, mohli jste nás najít právě ve zmíněném stánku Nespressa, tam jsme relaxovali.

V Karlových Varech jsme přenocovali, protože jsme tohle rušné městečko nechtěli brzy opouštět nebo se zase vracet pozdě v noci domů. Bydlení jsme si sehnali přes Airbnb, což určitě doporučujeme, protože cena byla oproti klasickým hotelům skvělá a pokoj jsme navíc sehnali ještě 14 dní před festivalem, a to jsme byli pár minut pěšky od samotného centra. Druhý den ráno začal naprosto skvěle, v Nespressu jsme se totiž ještě večer dozvěděli, že si ráno můžeme zajít na snídani (za 199 Kč na osobu) a slyšeli jsme na ni samé chvály, takže jsme se na ni ihned zaregistrovali a skoro jsme nemohli dospat. Jsme totiž pěkní jedlíci a snídaně máme snad ze všeho nejradši, takže vlastně nebylo o čem přemýšlet. Snídaně byla formou "all you can eat", dali jsme si sladké i slané, samozřejmostí byla káva (nebo klidně dvě), pomerančový fresh, a dokonce prosecco. No nezní to lákavě? My jsme si teda pochutnali a pokud se taková snídaně bude v Nespressu podávat i příští rok, určitě na ni zajdeme znovu. Koneckonců, skoro každá snídaně, nebo celkově jídlo, které nemusíme připravovat sami, chutná nejlépe! No není to tak?

PS: V příštích dnech můžete očekávat články s dalšími outfity z našeho výletu. Jeden Markův je už pár dní zveřejněný.

Share:

0 komentářů