Jak s přehledem zvládat letní tropické dny

Na první pohled by se mohlo zdát, že tropická vedra a klasická elegantní pánská móda jsou dva neslučitelné pojmy. Věřte mi ale, že řešení tady je! Jsou tu přírodní materiály, které jsou na léto jako stvořené (len, bavlna, ramie). Takže odhodit saka a košile nemusíte ani o prázdninách. Již několikrát jsem na blog psal pár tipů na to, jak se i v létě během těch nejparnějších dnů v obleku cítit svěže a zároveň pořád vypadat dokonale. Tak proč je neshrnout do následujících pár řádků?

První tip jsem již nakousnul, a to vsadit na přírodní materiály, především na prodyšný a chladivý len, ze kterého můžete mít klidně celý oblek i košili. Mnoho lidí odrazuje jeho charakteristicky pomačkaný vzhled, ale za mě je to přesně to, co se k létu hodí. Samozřejmě existují i látky, které jsou často ze směsi lnu a bavlny (někdy se přidává i hedvábí), a ty mají obdobné vlastnosti, ale chybí jim zmíněný ležérní vzhled. V mém dnešním outfitu mám např. košili, která je ze směsi lnu a bavlny, a jak můžete vidět, není nijak pomuchlaná, látka je hladká, jen při pohledu zblízka jsou na látce vidět drobné nopky (uzlíčky), které jsou od přidaných vláken lnu.

Další důležitou věcí, jak se nenechat přemoct vedrem, je mít nepodšité sako - to znamená bez vnitřní podšívky. Sako je díky tomu krásně prodyšné a lehounké, jen opět, na někoho může mít až přespříliš ležérní vzhled. Pokud je to i váš případ, tak raději zvolte sako polopodšité s částečnou podšívkou přes záda, ta pomáhá držet tvar. Co si ale budeme povídat, léto je vždy uvolněnější, tak proč si nedopřát trochu víc pohodlí. Já na sobě mám sako nepodšité a řekněte sami, působí na vás nějak nepatřičně? Já v něm vyrazil na filmový festival v Karlových Varech a cítil jsem se v něm po celý den skvěle.

Další super záležitostí jsou odhalené kotníky. Mám pocit, že v poslední době se zkrácená délka nohavic objevuje čím dal víc. A není divu, je to totiž neskutečně pohodlné a praktické do letního počasí. Délka kalhot nad kotníky začíná být vidět už i v českých ulicích, a dokonce i ubývá poznámek o velké vodě. Jen pro zajímavost, ve Florencii na pánském módním veletrhu Pitti Uomo byla letos často k vidění zkrácená délka, ale s extra rozšířenými nohavicemi. To rozhodně není pro každý typ postavy, ale jde vidět, že už nás pomalu, ale jistě budou opouštět extra zeštíhlené střihy.

To je ode mě pro dnešek vše, napadá mě jen, jestli máte také nějaký váš osvědčený tip, jak se vypořádat s horkým letním počasím? Klidně se o něj podělte do komentářů.LARDINI blazer, chain
RESERVED shirt
H&M trousers
PANTOFOLA D'ORO shoes
CORNELIANI pocket square
RAY-BAN sunglasses
OMEGA watches

Share:

0 komentářů