Druhá návštěva Gentlemen Brothers

Už řadu let nosím vousy, někdy je to delší strniště, jindy kratší a upravený plnovous. Před asi třemi měsíci jsem si řekl, proč nezkusit pořádný "dřevorubecký, hipsterský" plnovous. Je pravda, že za tři měsíce plnovous k pasu nenaroste asi nikomu, ale vousy jsem za tu dobu měl dlouhé několik centimetrů (plus mínus bylo těch centimetrů asi pět). Vousy jsem nechal volně růst, po celou dobu je neupravoval a bylo to na nich trochu znát, protože plnovous neměl moc hezký tvar. Říkal jsem si, že už s tím pomalu, ale jistě budu muset něco provést. O to víc mě potěšil dárkový poukaz na úpravu vousů, který jsem dostal k narozeninám!

A tak jsem šel navštívit pánské holičství Gentlemen Brothers, do kterého poukaz byl. Tento barbershop mi nebyl žádnou neznámou, protože jsem v něm již před časem byl. Tentokrát jsem jen nevyrazil za novým účesem, ale jak jsem psal, nechat se oholit. No, v mém případě zastřihnout a vytvarovat narostlý plnovous.

Přístup holičů v Gentlemen Brothers je výborný, člověk jim vůbec nemusí vysvětlovat, co a jak. Jsou to odborníci, kteří ví, co přesně mají dělat a navíc vám i poradí. U mě celý proces zabral asi dvacet minut, v rychlosti jsem řekl, co bych s vousy rád a vše jsem nechal na šikovných rukách odborníka. Nejprve jsem dostal zábal teplým ručníkem, poté následovalo vytvarování vousů, oholení kontur, kolínská, olej do vousů, vosk na knír a bylo hotovo. Musím říct, že i když si vousy umím upravit i sám, byl to pro mě jedinečný a velmi příjemný zážitek a odcházel jsem maximálně spokojený.

Share:

0 komentářů