Milánský butik značky Fortela

V nedávném článku jsem psal o součásné ikoně italského stylu, o Alessandrovi Squarzim, který je mi svým jedinečným stylem velkou inspirací. Psal jsem, že v módním byznysu se Alessandro pohybuje pomalu třicet let a vlastní dvě módní značky AS65 a Fortelu. A právě do butiku Fortela v Miláně jsme se se Sárou vydali podívat. Není úplně v centru, ale dá se k němu snadno dojít během pár minut, např. z Piazza del Duomo.

Samotný butik z venku nepůsobí nijak okázale, a to se skvěle doplňuje s jednoduchým retro interiérem, který vás čeká uvnitř. Neomítnuté stěny, staré vitríny a věšáky jsou doplněné o černobílé obrazy s fotografiemi amerických ikon jako byl James Dean. Najdete tu hodně námořnických i army prvků a také Alessandrovo osobní sbírku vintage stříbrných šperků a jiných cenných drobností. Společně s nabízeným oblečením to ale vše dává smysl. Oděvní značka Fortela se totiž velmi inspiruje vintage army věcmi, její devízou je, že vsází na rafinované detaily a ruční zpracování a především na přírodní materiály. Určitě koukněte na instagramový profil fortela_ a nechte se inspirovat.

Asi nikoho nepřekvapí, že ceny ve Fortele se pohybují ve stovkách eur, ale pokud by vám styl téhle značky padl do oka tak jako mně, mám pro vás levnější variantu. Řetězec Mango se v letošní kolekci pro jaro/léto nechal inspirovat právě podobnými prvky. Lněná saka, kalhoty a košile v zemitých barvách, proužky, potrhané širší džíny, vojenská (henley) trička se zapínáním u krku, parky a bundy ve stylu M65, šátky bandana, to vše nyní v Mangu pořídíte za super ceny.

PS: Pro zajímavost, v nové kampani Manga se neobjevil nikdo jiný než sám Alessandro.

Share:

0 komentářů