Trendy z milánského veletrhu obuvi

Se Sárou jsme poprvé společně vyrazili na milánský veletrh obuvi MICAM. Sára ho navštěvuje pravidelně dvakrát do roka už několik let po sobě a letos jsem se k ní konečně přidal i já. Své kolekce pro podzim a zimu 2018 zde vystavovaly možná i stovky značek a musím říct, že se bylo na co dívat. Z toho všeho, co jsme měli možnost vidět, jsme pro vás vybrali tři nejvýraznější trendy, se kterými jsme se setkali nejčastěji.


Fur

Kožíšek uvnitř, kožíšek zvenku, kožíšek na teniskách, kožíšek na pantoflích, kožíšek na mokasínech. Byl prostě všude, kde vás napadne! Samozřejmě, že čím výraznější a huňatější, tím lépe.


Hiker boots

Opravdu výrazným pánským trendem bude luxusní "turistická obuv", kterou měli v nabídce snad všichni zvuční výrobci bot. Říkáte si, k čemu je nosit? Odpověď je na naše poměry trošku zarážející, ale klidně i k vlněnému obleku! Silueta tohoto typu obuvi vychází ze starých horských trekingových bot, rozdílné byly jen použité podrážky. Typické vázaní těchto bot na kovová očka se objevovalo třeba i na teniskách, což byla celkem zajímavá podívaná.


Triple Sole

Když francouzský módní dům Balenciaga přišel s teniskami s trojitou podrážkou, moc jsem nechtěl věřit, že se mezi lidmi stanou tak velkým fenoménem. Opak je ale pravdou, stal se z nich naprostý hit a celebrity je nosí jako o život. To nenechalo v klidu snad žádnou módní značku a mnoho výrobců bot tak přispěchalo s "okopírovanou" trojitou podrážkou i na svých teniskách. Na veletrhu se na nás valily snad z každé strany!


Co říkáte, oslovil vás některý z těchto trendů? Už teď jsme zvědaví, které z nich proniknou do českých ulic.

Share:

1 komentářů