Italská módní ikona Alessandro Squarzi

Jméno Alessandro Squarzi vám jistě není velkou neznámou, tahle ikona italského stylu je totiž pravidelně v hledáčku fotografů snad na každé módní události, kde se objeví. Sám svými outfity rád inspiruje druhé, a tak není divu, že jeho instagramový účet sleduje skoro 150 tisíc lidí. V módním byznysu se pohybuje pomalu třicet let, vlastní dvě módní značky AS65 a Fortelu (nemohu se dočkat, až navštívím butik Fortela, který je v Miláně) a samozřejmě s několika dalšími úspěšně spolupracoval.


Dnes je Alessandro k vidění na stránkách mnoha pánských časopisů (např. poslední vydání THE RAKE), ale zajímavostí je, že do podvědomí lidí se dostal až v roce 2007, a to díky street style fotografii od Scotta Shumana. Za těch pár let si Alessadro pro svůj vkus a styl získal světové renomé.
A čím že je právě on tak zajímavý? Jako správný Ital má eleganci v krvi, přesto rád kombinuje i vintage a ležérní módu. V jeho šatníku najdete snad vše od temně modrého smokingu až po vojenské parky. Alessandro cestuje po celém světě a na jeho šatníku je to znát. Za vintage kousky prý nejraději cestuje do Los Angeles, v Japonsku zase vyhledává kvalitní džíny. Asi nikoho, kdo Alesandra zná, nepřekvapí, že denim je pro něj jakýmsi vyjádřením rebelie, a proto ho tak rád nosí. Samozřejmostí je, že hodně věcí, především obleků a košil, si nechává šít od těch nejlepších italských krejčí na míru a na fotkách je to opravdu znát, každý oblek mu totiž dokonale sedí na milimetr. Jde vidět, že je to člověk, který vsází na kvalitu, zpracování a řemeslo.


Alessandro je prostě svůj a sám o sobě tvrdí, že jen tak snadno nepodléhá trendům. Zajímavostí je, že rád nosí zkrácenou délku kalhot, ale nosí ji tak již řadu let. Líbí se mi na něm, že umí perfektně pracovat s volnějším střihem kalhot nebo džínů a vždy ví, jak je adekvátně zkombinovat, aby výsledný efekt vypadal skvěle. Možná byste to netipovali, ale Alessandro ve svém botníku ukrývá i nespočet retro tenisek!


Obdivuji jeho velikou vášeň, kterou je sbírání hodinek. Jeho oblíbenými kousky jsou Rolex 6538 a 1959 a samozřejmě i Daytone, které si pořídil v den, kdy dostal svůj první plat. No řekněte, nejsou už jen tyhle tři jmenované modely skvostem pro hodinářské fajnšmekry?


Závěrem jen dodám, že mě mrzí, že jsem na něj během loňského veletrhu Pitti Uomo 92 neměl štěstí a nikde jsem ho nepotkal osobně. Tak snad se mi poštěstí někdy příště.

Share:

0 komentářů