Návrat ikonických bot ze 70. let

Móda ze sedmdesátých let se v poslední době vrací na přehlídková mola a tím pádem samozřejmě také do ulic. Pro ni typické prvky jako jsou třeba kalhoty do zvonu, semiš, zvýšený pas, boho halenky či velké brýle si u některých lidí v posledních letech opět získaly svoji přízeň. Kapitolou samou o sobě je pak obuv z této doby, a proto jsem pro vás vybrala 3 trendy modely bot, které jsou pro „sedmdesátky“ charakteristické a módní návrháři nám je naservírovali i na aktuální zimní sezónu.

VYSOKÁ PLATFORMA


Boty s masivní platformou byly v sedmdesátých letech jedním z těch největších trendů. Ve své kolekci na podzim a zimu je letos v hojném počtu představil například módní návrhář Marc Jacobs. A nejen ten. Vysoká platforma se skvěle hodí k zmíněným kalhotám do zvonu, navíc společně s jakýmikoliv kalhotami se zvýšeným pasem krásně prodlouží ženskou siluetu. Všimněte si podpatku – pro sedmdesátá léta je k platformám typický ten široký a mohutný.

HRANATÁ ŠPIČKA


Co se týká tvaru obuvi, několik let jsme byli zvyklí na klasickou kulatou špičku, později se přidala špička v pravém slova smyslu (do špičky) a nyní tu máme špičku hranatou. S tou doslova nešlápnete vedle. Velkým trendem jsou především boty v lesklé kůži, nicméně na hranatou špičku narazíte i u mnoha dalších typů obuvi.


Hranatou špičku si velmi oblíbila například značka Gucci, která je především díky talentovanému návrháři Alessandru Michelovi už nějaký čas středem módního dění. Jak jsem napsala v předešlém odstavci, tato, pro spousty z nás nová, trochu jiná a nezvyklá špička, se objevuje v kombinaci s různými typy bot, na poslední fotce můžete vidět model od Miu Miu.

NIKE CORTEZ


Nosit tenisky jen ke sportovnímu oblečení je už dávno pasé. Sportovní obuv se celkově stala součástí každodenního oblečení. Záleží jen na nás, jaký typ tenisek si vybereme. Konkrétně tenisky Nike Cortez byly poprvé uvedeny na trh v roce 1972 a v tomto roce je dokonce obuli sportovci při letních olympijských hrách v Mnichově, a tak se staly rychle populární u široké veřejnosti. Nike Cortez se od sedmdesátých let opět těšily své oblibě už v devadesátých letech, kdy se také objevily v legendárním filmu Forrest Gump, takže to je teď už podruhé, kdy se vrátily na módní scénu.

Vybrali byste si nějaký pár bot ze zmíněných modelů?

Share:

0 komentářů