Style and trends

Svůj styl bych obecně popsala, i když to pro mě není tak snadné, nejspíš jako celkem výstřední, hravý, ale zároveň elegantní. Co se týká trendů, nemám ráda jejich slepé kopírování a nakupování snad úplně čehokoliv jen pro to, že je to právě in. Takhle opravdu ne, trendy je spoustu věcí a o mnohé z nich bych si, jak se říká, ani neopřela kolo. Na druhou stranu, proč se jimi neinspirovat nebo si něco z trendů nepořídit? Styl a osobitost člověka jsou jistě důležité, stejně tak jako mít v šatníku základní a jednoduché věci, které nikdy nevyjdou z módy, ale myslím si, že módní kousky rozhodně nejsou nic špatného. Jsou skvělým zpestřením a také třeba ukázkou toho, kam se móda vyvíjí. Z duše mi mluví citát "Fashion is what you buy, style is what you do with it.". Bez trendů by byl pro mě svět nudnějším místem, i když je pravdou, že paradoxně i samotné trendy občas dělají svět nudným, hlavně v tom, že každý prahne po tom samém, nevybočí a ve finále vypadá jako každý druhý. I přesto, jak plyne z citátu uvedeného výše, téměř každý máme nějaký svůj vnitřní pohled, vkus, styl a záleží jen na nás, jak danou "módu" budeme nosit, jak danou věc zkombinujeme. Tím vzniká nespočet různých kreativních variací, a to je na tom to nejzajímavější.

A proč jsem se tak rozepsala o svém stylu a o trendech? Právě proto, že se můj dnešní outfit skládá především z trendy kousků, což, jen uvedu na pravou míru, původně nebyl záměr, ale jen čirá náhoda. Neřekla bych, že se za trendy nějak bezhlavě a bláznivě honím, když mě něco zaujme, prostě si to koupím bez ohledu na to, jestli to aktuálně je nebo není nejžhavější hit sezóny. Faktem ale je, že poslední dobou je velmi snadné najít na každém rohu spoustu živých barevných kousků, zajímavých střihů a extravagantních výstřelků, které jsou teď v módě. To je přesně můj šálek kávy, takže na mě trendy vidíte a asi i do blízkého budoucna uvidíte trochu častěji.

Od té doby, co luxusní značka Gucci představila výšivky snad na každém kousku, nejen na oblečení, ale i na teniskách, dokonce i na doplňcích jako je čelenka do vlasů, jsou dostupné ve všech módních řetězcích a já jsem si je zamilovala. Uvidíme, jak dlouho tahle výšivková mánie potrvá, ale řekla bych, že moc dlouho ne, proto do takových a podobných věcí výrazně neinvestuji, ale pořídím je za hubičku, abych s nimi vyladila celkový outfit a nebylo mi líto se s nimi za pár měsíců klidně rozloučit. Výšivky s oblíbeným motivem růží mám, jak vidíte, na crop topu z Shein. Takovým dalším trendy, ale zároveň trochu nezvyklým kouskem jsou mé džíny - zvonáče. Po několika letech, kdy se nosily ty nejužší džíny, je pro mnoho lidí stále nepředstavitelné obléknout si kalhoty se zvony. Já se v nich cítím skvěle, pořídila jsem si už asi třetí pár během roku, nicméně jsou prvními, ke kterým si můžu vzít i botky bez podpatku. A tím se dostáváme k mým chlupatým pantoflím. Tzv. fur slides jsou také hitem. Na trh se dostaly v různých podobách, známé jsou třeba pantofle s chlupem od Pumy ve spolupráci s Rihannou nebo ty od Givenchy. Outfit jsem pak doladila brýlemi s průhlednými zelenými skly a oblíbenou koženou kabelkou Andrea Incontri, tu mám už asi třetím rokem a nosím ji snad nejraději ze všech kabelek. Ráda bych si pořídila novou černou kabelku se stříbrnými detaily, velikostně (vlastně i celkově) podobnou této, ale pořád ne a ne najít tu pravou.

crop top: Shein, jeans: H&M, shoes: časnaboty.cz, bag: Andrea Incontri, sunglasses: H&M

Share:

3 komentářů

  1. Jsem ráda, že se zvonáču lidé bojí, je totiž pravda, že vypadají otřesně a dělají člověka buclatým.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Je pravda, že zvonáče nejsou úplně na každou postavu a sluší spíše vyšším lidem. :)

      Smazat