Oblek na míru z látky Lanificio di Pray

Možná si ještě vzpomínáte na článek Made to measure suit, ve kterém jsem psal o tom, jak jsem byl na měření kvůli obleku na míru a jak jsme s Michalem Trnkou vybírali látku i jednotlivé detaily. Článek jsem ukončil tím, že na hotový oblek si počkám 4 týdny, ty utekly jako voda a bylo tu druhé zkoušení. Při něm sedlo všechno perfektně, jen kalhoty se musely ještě lehce povolit přes stehna. Chyba byla v tom, že jsem kalhoty chtěl mít opravdu vypasované, jenže při sednutí se látka zbytečně namáhala a pnula ve švech, takže jsem uznal, že troška vůle navíc by byla potřeba. Po této nepatrné úpravě již vše sedí na 100%. V předchozím článku jsem nechtěl prozradit, jakou látku a vzor jsem si vybral, s tím, že se to dozvíte, až se oblek objeví v nějakém mém outfitu. A tady je! Látka je od známé italské značky Lanificio di Pray, záměrně jsem si vybral něco netradičnějšího, a to vzor větší kostky. V tuhle chvíli je to asi ten nejoblíbenější oblek, který doma mám, nejen, že mi perfektně sedí, ale ještě je prostě přesně podle mých představ a se vzorem, který v konfekci asi jen tak nenajdete.

Teď k samotnému outfitu, o obleku jsem se, myslím, rozepsal až až, ale ještě bych rád zmínil boty. Ty se mi podařilo koupit za bezkonkurenční cenu v sezónních výprodejích, které probíhaly na YOOX. Kromě toho, že to byl výhodný nákup, mě na nich baví to, že jsou skvěle sladitelné jak k světlejšímu obleku přes den, tak i k tmavšímu na večer. Je zajímavé, jak se doba mění, před pár roky tu pomalu nikdo boty s "přehazovačkou" neznal a dnes se mě lidé ptají, kde by mohli podobné koupit a chválí mi je, což mě opravdu těší. Jde vidět, že, co se módy týká, se my Češi rozhodně posouváme.

suit: Lui Lui & Friendly Suits, shirt: T.M.Lewin, monk shoes: John Murphy, sunglasses: RayBan, watches: Invicta, tie: Corneliani, pocket square: Mango, socks: Gant

Share:

2 komentářů

  1. Od nového zaměstnavatele 😎? Moc pěkný, opravdu! Na kolik taková nádhera vyjde? Marek

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Ano, přesně tak :). Mockrát děkuji za pochvalu. Oblek se u nás dá pořídit zhruba od 15 tisíc Kč, cena se odvíjí především od vybrané látky a dalších úprav.

      Smazat