Můj každodenní makeup

Nedávno mi přišel dotaz na to, zda bych se s vámi nepodělila o to, jak se běžně líčím a jaké produkty k tomu používám. Tip jsem moc uvítala a rozhodla se tedy sepsat článek na téma "můj každodenní makeup". V líčení moc neexperimentuji, nejsem totiž úplně ten typ, kterému by slušel výrazný makeup, ale když už se ho snažím nějak oživit, většinou rtěnkou (ale i co se týká jich, mám ráda hlavně ty v nude odstínech). Pokud používám stíny, pak zpravidla jen hnědé/tělové barvy, občas si oči zvýrazním hnědou nebo černou linkou, dokonce mám i několik barevných. Povětšinou si ale vystačím jen s řasenkou - a tím se dostáváme přesně k tomu, co jsem vám dnes chtěla předat.

Nejčastěji zkrátka vsázím na jednoduchost a přirozenost. Zjistila jsem, že tak vlastně vypadám nejlépe. Začnu tím pro mě nejzákladnějším. Dlouhou dobu jsem používala dražší makeup od Korff, se kterým jsem byla hodně spokojená. Jednou mi makeup docházel a já jsem rychle potřebovala nějaký jiný, proto jsem si koupila o mnoho levnější variantu v drogerii. K drogeriovým makeupům jsem nikdy neměla důvěru, nenašla jsem žádný, co by mi přesně vyhovoval. Hlavním problémem bylo to, že se mi po každém hodně mastila pleť, špatně se roztíral atd., ale tento makeup od Max Factor, který jsem si koupila snad spíše ze zoufalosti, mi nakonec opravdu vyhovuje a už ho používám asi rok a půl. Není sice voděodolný, ale na pleti mi paradoxně vydrží netknutý v klidu celý den. Zrovna minulý týden jsem s ním dokonce byla celý den na kole, zmokla jsem, potom jsem navštívila parní saunu a k tomu vířivku. Tomu říkám zátěžový test, věřte nebo ne, ale makeup vypadal i po takovémto celém dni skvěle.

Dá se říct, že všechny produkty, které zmiňuji, mám vyzkoušené a používám je už minimálně rok. Dalším takovým je nepostradatelná paletka od Artdeco, ve které je několik odstínů hnědé na konturování (já je nanáším především pod lícní kosti), tvářenka v cihlové barvě, bledý pudr a nakonec rozjasňovač. Uvnitř paletka pomalu, ale jistě dochází a já už se pomalu chystám na pořízení nové, nepochybně té stejné.

Bez čeho by můj makeup, myslím, rozhodně nevypadal tak, jak vypadá, jsou štětce od Zoevy. Ty mi slouží už několik let a pořád jsou naprosto úžasné. Mám dvě sady, Rose Golden Vol. 2 + 3. V obou z nich mám štětce, které používám častěji, ale do dnešního článku jsem vybrala čtyři úplné favority. Neobešla bych se bez štětce na makeup, u něho jde přinejmenším o zvyk, ale také o to, že se s ním nalíčím mnohem rychleji, než kdybych makeup nanášela prsty, navíc mi vrstva připadá rovnoměrnější. Další tři štětce používám na tvářenku, na konturování lícních kostí a bledý pudr používám na prostor pod očima a také s ním pěkně propojím, případně zjemním, hnědou konturu s tvářenkou.

Jak jsem už psala, co se týká líčení očí, tam si vystačím hlavně s řasenkou. Moc se mi tomu samotné nechce věřit, ale tuto od Douglas jsem dostala zhruba před rokem (narazila jsem tak na ni náhodou) a od té doby ji používám každý den. Dobře se mi s ní pracuje, řasy prodlouží o hodně, ale ze všeho nejvíc mě překvapuje to, že mi tak dlouho vydržela. Pro mě je to zatím opravdu jednička v řasenkách.

Sem tam používám korektor od Catrice, hlavně pod oči, ale někdy i na bradu, mezi obočí nebo na jiné místo, které chci trochu projasnit a zesvětlit. Je voděodolný a není vůbec mastný, což mi vyhovuje.

Na obočí jsem si už více než před rokem koupila gel s řasenkou s jemnou hnědou barvou od Alverde. Barva je opravdu jen jemná a nevýrazná, ale teď kartáček používám jen na učesání, obočí si nechávám jen tak přírodní.

Řekla jsem si, že přesný postup svého líčení a nějaké další vychytávky si nechám třeba zase na příští článek, ve kterém mohu zmínit i produkty, které používám před tím, než se nalíčím, a také produkty na odlíčení a po odlíčení. Už se těším! Vy také?

Pod fotkou najdete konkrétní názvy všech produktů. Ke většině jsem našla i odkazy, takže stačí kliknout a objevíte se na stránce, odkud můžete klidně objednávat nebo jen zjistit orientační cenu.

ALVERDE gel na obočí

Share:

3 komentářů

 1. Skvělý článek. Co se make-upu týče vždycky jsem používala nějaký z parfumerii, po čase a hlavně vychvalování některých bloggerek jsem vyzkoušela drogerkový a musím se přiznat, že jsem se vrátila k parfumérii, zkrátka člověk si připlatí, ale výsledek je o to lepší.

  OdpovědětSmazat
 2. Článek péče o pleť by byl skvělý, už teď se těším.

  OdpovědětSmazat
 3. Úžasný článek, co se líčení týče mám to téměř stejné jako ty, řasenka, jemný make-up, tvářenka a rtěnka. Myslím, že i lehce nalíčená žena může podtrhnou svou krásu a nepotřebuje k tomu spousty líčidel. Sama za sebe, ale vždy volím kosmetiku z parfumerie, raději si připlatím za jeden ozkoušený produkt než si kupovat deset produktů z drogerie a být zklamaná.
  A Zoeva je bezkonkurenční, jedny z nejlepších štětců co znám.

  OdpovědětSmazat