Pitti Uomo 92

Pitti Uomo je italský módní veletrh zaměřený na pánské kolekce všech možných známých, ale i méně známých značek a výrobců. Tradičně se koná dvakrát do roka, a to vždy ve Florencii, konkrétně v místech bývalé věznice Fortezza da Basso. Pro zajímavost, celá stavba pevnosti byla zahájena 15. července roku 1534, kdy byl položen základní kámen, a dokončena byla během pouhých tří let. Bohužel se původní ráz stavby během let častokrát měnil, dokonce bylo i několik částí zbořeno nebo se nechal zasypat příkop, který se u Fortezza da Basso nacházel. Nyní je pevnost využívána jako výstaviště Firenze Fiera, takže uvnitř areálu bylo postaveno hned několik nových výstavních pavilonů.


Katedrála Santa Maria del Fiore, která je přímo v centru Florencie.

Pitti Uomo je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších akcí v Itálii týkající se pánské módy (samozřejmě společně s milánským Fashion Weekem), zároveň je Pitti také platforma pro začínající projekty a mladé návrháře, kteří zde mohou prezentovat své zboží a nebo mít svou přehlídku. Poprvé Pitti proběhlo v roce 1972 a letos se konalo již jeho 92. pokračování, kterého jsem se poprvé zúčastnil i já.


To je pár fotek z Pitti Uomo, na další se můžete těšit v následujícím článku, kde se podíváme na jednotlivé trendy, které tento veletrh přinesl.


Fotky z Pitti Uomo jsem pro svou inspiraci sledoval již řadu let a poslední rok jsem si říkal, že se do Florencie budu muset také vydat osobně. Na začátku roku jsem se dozvěděl termíny letního konaní této akce a ihned jsem si je zapsal, abych v těchto dnech měl volno. Vyrazit jsme chtěli společně se Sárou a mít celý výlet jako naši menší dovolenou. Jak už to tak ale bývá, nakonec se během roku událo několik věcí, tou nejzásadnější je, že od srpna měním zaměstnání. Právě díky novému pracovnímu místu se mi dostala nabídka se na Pitti Uomo podívat už tak trošku pracovně. Jsem rád, že ani Sáře to nebylo tolik líto, že jsem jel bez ní, protože toho měla opravdu hodně a byla ráda, že se může v klidu učit na "zkouškové".

Ani o extravagantnější looky nebylo nouzi.

Do Florencie jsme se vydali autem, cesty jsem se trošku bál, přeci jen je to kolem 1000 km, ale nakonec nám utekla tam i zpět. Něco málo jsme viděli i ze samotné Florencie, tu jsme si měli možnost projít vždy až večer, ale alespoň jsme mohli pozorovat noční život. A že to ve Florencii žije! Přímo naproti našemu ubytování probíhala ve večer našeho příjezdu velkolepá párty od Luisa Via Roma a nebo druhý den přímo v centru zase jedna od Martini. Samozřejmě, že jsme si prošli i pár uliček během dne, a to vždy cestou na veletrh nebo když jsme se vydali někam po okolí se najíst.
Nejen na veletrhu, ale i v ulicích Florencie se bylo na co dívat.

Co bych řekl k samotnému Pitti Uomo? Bylo to takové splnění mého snu, bylo skvělé, že jsem potkal mnoho lidí, které jsem doposud znal jen z fotek a Instagramu, všechna ta velká jména italské krejčoviny. Doslova na každém metru bylo tolik inspirace, kterou jsem snad nikdy nikde jinde nezažil. Měl jsem s sebou fotoaparát a musím říct, že jsem fotil jak o život, a tak není divu, že pro vás o Pitti Uomo chystám ještě další článek. Dnes tu pro vás mám několik fotek z ulic Florencie a také z veletrhu, ale v dalším článku bych se s vámi chtěl podělit především o aktuální trendy a vše, co mě na Pitti Uomo zaujalo.

Share:

2 komentářů