Záchrana v těch nejparnějších dnech

Zatím tomu počasí moc nenapovídá, ale za chvilku tu máme léto, teplejší dny vystřídají dny, kdy se vám rozpustí led dříve, než si ho hodíte do pití a jediným místem, kde půjde přežít, bude místo s pořádnou klimatizací. Pokud nemáte tu svobodu trávit celé léto u vody, kde si můžete užít chození pouze v plavkách a musíte ho trávit stejně jako já především ve městě, výběr těch správných materiálů u oblečení je jediná věc, co vás může zachránit. To nejlepší na tropické teploty je len, člověk se v něm nepotí tolik jako v bavlně a je velmi lehký a chladivý. Jediná negativní věc je, že se při prvním praní v pračce snadno sráží, a to poměrně o dost, tak pozor na to! Len má svou charakteristickou strukturu a nezaměnitelný ležérní pomuchlaný vzhled, přijde mi, že k létu ta uvolněnost už tak nějak patří. Především lněné sako a kalhoty jsou v parných dnech pohodlná a elegantní záležitost a měly by mít právoplatné místo v šatníku každého muže, který denně nosí oblek.

Co se lnu týká, dají se pořídit samozřejmě lněné košile, trička, šortky, dokonce i letní lněné svetry, které se hodí především na to, když navečer chcete posedět na terase s přáteli. Co se doplňků týče, ze lnu vypadají dobře kravaty, kapesníčky do klopy, ale narazíte např. i na motýlek nebo klobouk. Lněné věci se velmi často dělají i v zářivých pastelových barvách, pokud ale nechcete působit jako exotický papoušek, sázkou na jistotu je držet se především klasiky, a to hlavně neutrálních barev (písková, tmavě modrá, bílá, olivově zelená...).

Jelikož jsem poměrné horkokrevný, lněné oblečení mě zachraňuje už i v těchto dnech, kdy se nám tu objevilo slunečné počasí a teploty na teploměrech o krapet povylezly. Sako, kalhoty, košile a pro doladění i kapesník jsou v mém dnešním outfitu lněné. Například sako je bez podšívky a cítím se v něm jako bych ho na sobě vůbec neměl, a to je vlastně to, oč tu jde. Ať už budete léto trávit v Čechách nebo v Saint Tropez, nezapomeňte na to, že pokud chcete vypadat dobře a svěže, zvolte si vždy do vašeho, ať formálního či neformálního outfitu, lněné oblečení. Nesnesitelné vedro nebude mít tu nejmenší šanci vás dostat!

blazer: Messagerie, shirt: La Martina, trousers: H&M, loafers: Pantofola d'Oro, sunglasses: Tom Ford, pocket square: Corneliani, bracelet: H&M, watch: Omega

Share:

0 komentářů