Novodobá móda

Lesk, metalické odstíny i třpyt - to všechno se opět vrátilo na přehlídková mola a vy tak můžete teď na jaře i v létě krásně zazářit v ulicích měst. Móda, s kterou v poslední době přicházejí kreativní ředitelé a designéři luxusních módních domů, mě hrozně baví. Alespoň tedy ta elegantní část, přesně tu mám na mysli, protože oversized kousky typu mikiny od Vetements (a dalších věcí) a styl à la Gosha Rubchinskiy jde úplně mimo mě. 

Tato móda, jestli se tak tomu vůbec dá říkat, na mě často působí jako úplné barbarství, z mého pohledu má na kilometry daleko od nějakého estetična a vyvolává ve mně dojem, jako by už jeden nevěděl co by a chtěl za každou cenu vymyslet něco diametrálně odlišného, prostě šokovat - viz přehlídka Balenciagy na podzim a zimu 2017. Převážně její pánská část chtěla očividně upoutat pozornost a předvedla anti-módní kolekci plnou odstrašujících kousků, které bychom na mužích rozhodně nechtěli vidět. Dámská přehlídka byla celkovým vzhledem a hlavně stylingem dost obdobná, ale s jednotlivými kousky to už bylo o mnoho lepší, tím chci říct, že především kombinace oblečení dělala přehlídku netradiční, ale většina věcí z outfitů vypadala sama o sobě docela hezky. To je pro mě naprosto přijatelné, protože od toho tady přehlídkové molo přece máme a je nám asi všem jasné, že ty věci nemusíme nosit tak, jak jsou prezentovány na přehlídce. Až si koupíme spodní prádlo u Victoria's Secret, taky si k němu nevezmeme křídla z peří jako Adriana Lima.

Ale abych se vrátila k mé původní myšlence, vytahané kalhoty, které vypadají jako o několik čísel větší, k tomu mohutné tenisky atp. si navíc umím představit maximálně leda tak na nějakém teenagerovi nebo na Kanye Westovi, ke kterému to tak nějak patří, ale rozhodně ne na něžné ženě, která by svoje jedinečné rysy mohla vyzdvihnout úplně jiným způsobem. Nicméně, nemám nic proti tomu snad jednou za čas oživit a rozbít outfit takovým neobvyklým kouskem, jako to dělá třeba blogerka Chiara Ferragni, která do outfitu zakomponuje například zmiňovanou oversized mikinu Vetements, ale stále je to ona, výstřední, elegantní a nepřehlédnutelná.

top: H&M, skirt: H&M, shoes: Asos, bag: Lia Numa, eyeglasses: Asos

Share:

0 komentářů