Blažek FW17

Ve dnech od 17. do 24., přesně od pátku do zítřka, v Praze probíhá Mercedes-Benz Prague Fashion Week. My jsme se na něj letos se Sárou vyrazili podívat a mimo jiné jsme zavítali také na přehlídku české oděvní značky Blažek. To, jaké dojmy v nás zanechala, se dočtete v následujících pár řádcích, které jí věnujeme.

Přehlídka, stejně jako většina ostatních, se konala v prostorách OD Kotva, tady jen trošičku odbočím. Vím, že většina lidí si tyto prostory pochvaluje, ano, na přehlídky a prezentace jsou opravdu zajímavé, ale uznejte, chcete několikrát denně vybíhat několik poschodí tam a zpět? Možná v tom je ale hlubší záměr a organizátoři všem chtějí rozpumpovat krevní oběh, zvednout tlak a každého před přehlídkou vytrhnout z pomyslné letargie přívalem endorfinu.

Zpět k Blažkovi, od přehlídky jsme čekali asi to, na co jsme u Blažka zvyklí - formální looky, ale i ležérní kousky vystajlované do podoby, které u této značky tak nějak všichni známe. A ejhle, ono bylo všechno jinak! Velký podíl na tom měl stylista se světovým renomé Jan Králíček, ten z běžně nositelných kousků vytvořil naprosto nápadité a extravagantní looky. Mezi všemi návštěvníky šel vidět úžas nad tím, kam se letos Blažek u své prezentace posunul. Přitom stačilo tak málo, trocha toho rebelství a šikovné využití doplňků (třeba použití kravaty místo opasku určitě chtělo kuráž). A výsledek? Podle nás jednoznačně fenomenální! Jediné, co mi přijde tak trošku úsměvné, jsou někteří komentující pod uveřejněnými fotkami z přehlídky na FB fanpage Blažka. Dost lidí to celé nepochopilo (popravdě mě to ani nepřekvapuje), a někteří byli dokonce i pobouření, přitom kdyby se dobře zadívali, zjistili by, že značka svou dosavadní tvář nikterak nezměnila, jen si ji někdo opravdu šikovný s trochu jiným, lehce výstředním pohledem vzal na jeden večer pod svou taktovku.


Share:

0 komentářů