Italians do it better!

Italy prostě vždy poznáte, a to nejen kvůli tomu, že jsou již z dálky velmi hluční, rádi se baví a výrazně gestikulují, jde to i podle toho, co mají na sobě! Nebojí se experimentovat a kombinovat takřka nezkombinovatelné, vsázejí na kvalitní zpracování a ty nejlepší materiály. Ač se to bude zdát trošku zvláštní, Italové mají rádi i tradiční a léty prověřené věci, kterým dají přednost před nejnovějšími módními výstřelky. Např. co se brýlí týče, raději sáhnou po klasice od značek RayBan či Persol než po návrhářských novinkách. Italové svým stylem nejsou upjatí jako Angličané a nepreferují u svých outfitů jednoduchost jako Francouzi, právě díky tomu jsou pro mě asi tou největší inspirací. Již několik let se těším na fotky z Milána a Florencie, když se tam konají módní týdny a nebo veletrhy módy. Nejvíc inspirace jsem vždy nacházel na fotkách z Pitti Uomo, píši "nacházel", protože mi přijde, že se některé outfity v posledních letech zvrhávají, jejich úlohou je jen za každou cenu upoutat pozornost fotografů a vytrácí se z nich sofistikovanost. Samozřejmě, že to neplatí u všech a pořád si přijdu na své, ale dnes, především díky instagramu, vídám outfity svých módních oblíbenců takřka denně. Do budoucna bych mimochodem určitě rád udělal i článek právě na téma, koho se na instagramu v tomto ohledu vyplatí sledovat.

Teď bych se vrátil k té módní inspiraci a k tomu, co mě velmi zaujalo a nikdy jsem o tom ještě na blog nepsal. Již několikátý rok po sobě na fotkách pozoruji, jak Italové nosí pod saka, ale i kabáty, vesty. Nejčastěji se zaměřují na kontrast, takže nečekejte, že vesta bude v barvě saka, to ani náhodou! Základem je vybrat jinou barvu, nebo dokonce i jiný vzor. Vytvořil jsem pro vás několik koláží a doufám, že mi dáte za pravdu, že i právě tímto kouskem se dá velmi snadno oživit nejeden outfit.
Kde jsou u nás k dostání samostatné vesty, popravdě netuším (pokud máte nějaké tipy, klidně se s nimi podělte do komentářů pod článkem), vždy jsem na ně narážel především v setech se sakem a oblekovými kalhotami. Z online obchodů, které vesty nabízejí separátně, vím především o Topmanovi, Asosu nebo River Island, kde jsou k dostání za vcelku příjemné ceny. Ještě bych zmínil Suitsupply, je o trošku dražší, ale kvalitou lepší. Další možností je nechat si ji ušít u nějakého šikovného krejčího na míru přímo podle vašich představ.
Celkově se mi tento zajímavý italský trend velice libí, ale předem podotýkám, že to chce jistou dávku nadhledu a promyšlenosti, protože bez toho by se dalo velmi snadno sklouznout a vypadat jako vystupující klaun z cirkusu Humberto. Nechci rýpat, ale přesně takhle na mě dnes působí spousta mladých českých rádoby gentlemanů, kteří nosí vzorované ponožky pod široké "plachty", chtěl jsem říct nohavice od chinos kalhot, které ladí s ozdobou do klopy, kravatou, kapesníčkem a snad i spodním prádlem, ale celkově je to křečovité, až do očí bijící a vzbuzuje to úsměv. Ono někdy méně je opravdu více a důležité je mít skvěle zvládnutý základ a až poté si teprve člověk může dovolit i něco víc a pouštět se do módních experimentů. Vím to z vlastní zkušenosti, protože i já kdysi ve svém přehnaném snažení mockrát přestřelil.

Share:

1 komentářů

  1. Člověk by ani neřekl, co jde udělat za parádu, když je zvolena kreativní vestička ;). Z první koláže jsou moc hezké dvě vestičky (první a třetí) a v druhé koláži první a poslední ;)

    Kačka ze SISTERSHOODS

    OdpovědětSmazat