Tip na knihu: Šik jako Francouz

Občas mívám problém najít si na čtení dostatek času, přečtu jen kousek a ke knize se už nevrátím, nebo ji pořádně ani neotevřu. Svou poslední knihu jsem ale přečetl skoro jedním dechem, přitom se mi do ruky dostala úplnou náhodou v knihkupectví a musím říct, že už jen po letmém prolistování jsem si ji musel vzít k pokladně.Většina knih o módě, které u nás vychází, vypadají spíš jako naučná encyklopedie, tato tak rozhodně nepůsobí. Možná je to tím, že se v knize střídají vsuvky o módě, parfémech či doutnících s několika zajímavými rozhovory. Po otevření jsem ihned narazil na fotku Swanna Joachima, kterého jsem měl společně s jeho bratrem Loïcem vždy zafixovaného jako tu největší módní inspiraci z Paříže, takže mě to hodně potěšilo. Kniha v originále vyšla v roce 2013, což není až tak vzdálená minulost, a myslím si, že je vcelku aktuální, příjemně se četla a já ji mohu všem jedině vřele doporučit. A co jsem si z ní tedy odnesl? Bylo zajímavé přečíst si, jak Francouzi vidí sebe samotné, jací jsou, jak se chovají a jaký mají náhled na život, ono totiž trocha sebereflexe není nikdy na škodu.
Rád bych začal číst trochu více, máte nějaké tipy na jakoukoliv knihu, co opravdu stojí za přečtení? Budu moc rád, když se o ni podělíte do komentářů.

Share:

1 komentářů

  1. Ahoj,
    jo na tuhle knihu se taky chystam, ale doporucuji take: Dokonaly dzentleman (Robert O'Byrne), Pruvorce stylem pro muze (Bernhard Roetzel).
    Preji prijemne cteni,
    David

    OdpovědětSmazat