Kde sehnat kozačky nad kolena?

Trendům v obuvi na letošní podzim a zimu jednoznačně vévodí kozačky nad kolena, takzvané overknee boots. Já sama jsem nějaké sháněla zhruba před měsícem a při jejich hledání jsem zjistila, že přestože se na molech a všude jinde objevují již několikátou sezónu, není tak snadné je najít v obchodech. Alespoň já jsem s tím měla problém a v tom poměrně úzkém výběru jsem nemohla najít ty pravé. Největší problém byl nejspíš v tom, že jsem nemohla najít žádnou střední cestu. Na jedné straně jsem našla spoustu párů, které pocházely z takové nižší cenové kategorie, což znamená, že byly nekožené a jejich kvalita se pohybovala doslova na bodu mrazu, na druhé straně jsem našla desítky overknee boots od značek jako je Jimmy Choo, Saint Laurent, Balmain a podobně, což byl opačný extrém, který si může dovolit jen málokdo. 


Fendi, Philip Lim, Dior, Balmain, Givenchy

Celkově jsem hledala (a téměř vždy vše hledám) převážně na internetu. První stránka, na kterou jsem zavítala, byla www.asos.com. Tam většinou najdu všechno (alespoň co se týče trendy kousků), takže to byla taková sázka na jistotu. A taky že ano, na Asosu je parádní výběr modelů s různými střihy, barvami a typy podpatků. Řekla bych, že i kvalita je na Asosu vcelku dobrá, bohužel jsem zde nenašla žádné kozačky nad kolena v kůži, což byla jedna z mých málo podmínek, a investovat docela dost peněz do nekožených bot se mi nechtělo, nicméně jen podle vzhledu bych si určitě vybrala.

Šla jsem tedy o dům dál a tentokrát už s úspěšným pokusem, mou další oblíbenou stránkou je italský eshop www.yoox.com, kde si čas od času koupím nějaký opravdu kvalitní kousek, do kterého mi není líto investovat a vím, že ho mám na delší dobu. A přesně takový případ to byl i s kozačkami nad kolena, chtěla jsem si pořídit kvalitní kožené boty, o kterých budu vědět, že mě zahřejí a když je vytáhnu za rok nebo i za dva, budou vypadat stále jako nové. Myslím, že cena byla akorát adekvátní ke kvalitě i značce a zároveň ne o tolik vyšší, než co zaplatíte za některé nekožené například na zmiňovaném Asosu. Nové boty vám ukážu v mém dalším outfitu!


street style

Nedávno jsem narazila na kolekci vysokých bot i u Bati, mám pocit, že žádné z nich nejsou kožené, ale pokud by přece někdo chtěl, je jednoduché si zajít do prodejny, vyzkoušet hned na místě a parádu s nimi určitě udělat můžete. Jako poslední možnost mě napadá ještě Zara, kde jsem zahlédla nádherné vínové boty nad kolena, na podpatku a do špičky. Byly výrazné a zajímavé svým vzhledem, ale odradilo mě to, že bych v nich dost možná později potkala čtvrtku Prahy.

Pokud se chystáte pořídit si kozačky nad kolena, je nutné si nejprve uvědomit a stanovit, jakou kvalitu od výrobku očekáváte, zda se je chystáte nosit jen pár měsíců, nebo byste je chtěli využít více sezón, a na základě toho se rozhodnout, jestli se investice do nich vyplatí či naopak. Podle mého názoru boty, ať už jakéhokoliv typu, vypovídají o člověku mnoho a jsou jednou ze součástí outfitu, na které jde kvalita vidět nejvíce, dokonce si myslím, že dokáží outfit pozdvihnout na mnohem vyšší úroveň a zkrášlit tak celkový look, proto u mě rozhodně platí pravidlo vybrat si kvalitnější produkt a raději si za něj připlatit. Co si myslíte vy?

Share:

0 komentářů