Red bodysuit

Dnešní outfit se skládá z kousků oblečení, které jsem si nedávno koupila v H&M. Hlavním favoritem je červené body z nové kolekce, které jsem si pořídila i v krémové barvě. Bodýčka mám fakt strašně ráda, líbí se mi a jsou pro mě pohodlné, není totiž nic horšího, než to, že vám vyleze tričko ze sukně nebo z kalhot, když to zrovna nechcete. Takhle je to naprosto bez problému. Červená barva mě upoutala jako první, ale nakonec jsem se rozhodla i pro krémovou, která bude více variabilní. Jak se vám můj look líbí?

Today's outfit is composed of pieces of clothing I have recently bought at H&M. The main favorite is the red bodysuit from the new collection, I have one also in cream color. I really like bodysuits, they are beautiful and comfortable for me, there is nothing worse than your t-shirt show up of your skirt or trousers exactly when you don't want to. This way is absolutely no problem. Red color caught my eye first, but finally I decided also for a cream color that will be more variable. How do you like my look?

bodysuit: H&M, skirt: H&M, sneakers: New Balance, bag: Andrea Incontri, sunglasses: Komono, watch: Daniel Wellington

Stále můžete získat slevu 15% na hodinky Daniel Wellington (do 15.8.2016), stačí zadat kód "czechstreetglamour" na www.danielwellington.com.

You can still get 15% discount on Daniel Wellington watches (up to 15.8.2016), the only thing you have to do is input "czechstreetglamour" code on www.danielwellington.com.

Share:

0 komentářů