Líčení s Douglas: Jak být přitažlivá

Ve spojení s parfumerií Douglas jsem si pro vás po dlouhé době připravila tutoriál na líčení, přesně se jedná o makeup ve stylu SEXY LOOK, který mám za úkol ztvárnit díky zapojení se do tohoto projektu. Být sebevědomá a cítit se přitažlivě, to je něco, co si přeje, myslím, každá žena. Nejen oblečení, ale právě i vhodné líčení může výrazně ovlivnit váš vzhled. A v neposlední řadě také dokonalá manikúra, samozřejmě i pedikúra. Jak co nejlépe podtrhnout vaši osobnost? Záleží především na tom, co se líbí vám, co vám sluší a vyhovuje, základem je ale nebýt ke svému zevnějšku lhostejná a dbát o sebe (ovšem do nějaké "zdravé" míry), ať už mluvíme o nehtech, pleti nebo vlasech.

Začnu u již zmiňované manikúry. Když se rozhlédnu kolem sebe, vidím, že ji spousta žen podceňuje a často to jsou opravdu odstrašující případy. Bez ohledu na váš makeup, upravené nehty jsou zkrátka číslem jedna! Není totiž nic horšího než zlámané nebo okousané nehty, záděry a oloupaný lak na nehtech - v horším případě - zbývající ostrůvky. Věřte nebo ne, krásné ruce dělají divy, jsou důležité při prvním dojmu a hodně o vás vypoví. Ať jsou nalakované či nenalakované, hlavně, ať vypadají dobře. V poslední době jsou trendy spíše kulatější nehty do půlměsíčku a vedle rozhodně nešlápnete s lakem na nehty v nude barvě. Už nemusíte sáhnout jen po červené, abyste byla sexy, s tělovou barvou nebudete vypadat prvoplánově a zároveň s jistotou zazáříte. Můj lak na nehty je Douglas v odstínu 31 - On Taupe, skvěle se nanáší a celkem dlouho drží.


U líčení je to samozřejmě složitější, někomu sluší výrazné rtěnky, jinému zase výrazné oči nebo obojí dohromady. Dobré je držet se hesla "všeho s mírou". Já to u klasického každodenního nošení vidím na takový střed - zlatou střední cestu. Oči si líčím prakticky pokaždé stejným způsobem, jen s menší obměnou barev. Nejčastěji se líčím právě tak, jako to vidíte v tutoriálu, nanesu oční stín na celé oko v krémové barvě a do záhybu nad víčkem blendovacím štětcem nanesu tmavší hnedý stín, který tak oko opticky zvětší a prohloubí jeho pohled. Myslím, že tato metoda líčení je jednou z těch univerzálnějších, která se dá použít asi na všechny typy očí.


Koutek oka, případně část pod obočím je dobré prosvětlit bílým stínem, výsledek vypadá hezky rozzářeně.


Černá linka je skvělým pomocníkem k tomu, jak váš pohled co nejvíce zvýraznit. Jestli si myslíte, že máte špatný tvar očí, nezoufejte, ke každému oku se hodí jiná linka a vy jiste přijdete na to, která je ta správná. Já už jsem vyzkoušela tekutou linku, linku ve fixu i klasickou tužku a vidím to asi tak, že každé má svoje pro a proti. Tentokrát jsem si linku udělala tužkou a byla jsem příjemně překvapená z výsledku. Za prvé má tužka skvělou pigmentaci a přestože není úplně do špičky, linku na oku jsem s ní udělala tenkou a za pár vteřin.


Řasenka je nedílnou součástí celého líčení, řekla bych, že nakonec udělá velký efekt. Mezi řasenkami nejsem vůbec vybíravá a popravdě bych řekla, že v nich nevidím nějaký extra rozdíl.


Bronzer poslední dobou používám dost často, hlavně teď v létě, připadá mi, že bronzová barva vypadá na tváři přirozeně, nakonec jsem po bronzeru ani nepoužila tvářenku, vystačila jsem si jen s ním.


Obočí si obvykle nijak neupravuji, kromě vyčesání kartáčkem, ale pokud je potřeba vyplnit některá místa, není špatné použít třeba tužku, hlavně ve stejné barvě obočí, ne tmavší. Na této Douglas je i štěteček, takže já můžu zabít rovnou dvě mouchy jednou ranou. Dalším, řekla bych, dost podstatným krokem je rozjasňovač pod oči. Jde vidět, že má docela jinou konzistenci než klasický makeup a lépe zakreje kruhy pod očima, přitom se neshlukuje do drobných vrásek. Tento korektor Douglas je v barvě číslo 3.


Rtěnka rtům prostě dodá šťávu, pokud nechcete být až tolik nápadná, opět musím doporučit rtěnku v nude odstínu. V módě jsou teď tyto skvělé rtěnky, které se nanáší jako lesk, ale za pár vteřin na rtech zaschnou a zmatní. Za prvé se jednodušeji malují, déle vydrží a můžete se vyvarovat třeba nechtěnému obtisknutí rtěnky na oblečení.


A tady už je výsledný look. Jak se vám líbí? Doufám, že jsem alespoň některé z vás inspirovala k tomu, jak se udělat krásnější a sexy. Pokud si s výraznějším líčením nejste jisté, řiďte se raději pravidlem, že méně je někdy více a zvolte decentní look. Hlavní je sjednocená pleť (se správným odstínem makeupu, raději o tón světlejší než je vaše pleť), s bronzerem na lícních kostech budete vypadat zdravěji a řasenka s oživenými rty doplní váš vzhled na jedničku.

Share:

1 komentářů

  1. Ten lak má moc hezkou nude barvičku. Nejvíce mě ale uchvátila matná rtěnka :) Tvůj finální look se mi moc líbí a sluší ti!

    Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětSmazat