Nejvýraznější přehlídky posledního pětiletí

Připravila jsem si pro vás článek s různými módními přehlídkami, které mě v posledních letech hodně zaujaly, řekla bych možná až fascinovaly. Začínáme u jedné z přehlídek pro období podzim/zima 2011/12.

Givenchy Fall/Winter 2011/12 Menswear

Rotvajleří hlava byla dlouhou dobu na must-have seznamu mnoha lidí. Givenchy s návrhářem Riccardem Tiscim v čele touto originální přehlídkou opravdu zabodovalo, stejně jako s druhou přehlídkou v té stejné sezóně, která zářila především modro-fialovými kosatci.


Givenchy Fall/Winter 2011/12


Maison Martin Margiela Fall/Winter 2012/13

Jsou to zhruba čtyři roky, kdy byla tato přehlídka na podzim a zimu 2012/13 odhalena. A byla opravdu zajímavá, jak se vám líbí kameny vykládané masky? Masky jsou pro Maison Martin Margiela typické a objevují se, i objevovaly, velmi často. Nyní je návrhářem pro MMM nadaný John Galliano, tak uvidíme, jakým směrem se bude módní dům ubírat.


Burberry Prorsum Spring/Summer 2013

V roce 2013 byly metalické odstíny na úplném vrcholu těch nejžhavějších módních trendů, také díky Burberry Prorsum, které předvedlo strhující přehlídku plnou právě metalických barev.


Saint Laurent Fall/Winter 2013/14

Po příchodu nového návrháře Hedi Slimana a také změny jména značky z Yves Saint Laurent na Saint Laurent Paris přišla první přehlídka, která mnohé doslova šokovala. Vychrtlí modelové a na nich výrazně vypasované střihy, to jsou jedny z hlavních prvků jeho přehlídek. Značka Saint Laurent však zůstala i nadále oblíbená a řekla bych, že jí tento menší šok spíše prospěl.


Chanel Fall/Winter 2014/15

Chanel se blýskne snad každou sezónu, a to díky Karlovi Lagerfeldovi, nicméně přehlídka v jakémsi supermarketu byla opravdu něčím výjimečným. Dalo by se říct, až něčím trochu bláznivým. Hlavní roli zde hrála barevnost, ovšem je nutno podotknout, že se Chanel v různých směrech držela "toho svého" - samozřejmě, že nechyběl klasický tvíd, který je pro značku Chanel charakteristický, jen se na mole, jestli se tomu tak dá říkat, objevil v trochu uvolněnějším podání.


Dolce&Gabbana Spring/Summer 2015

V posledních kolekcích můžeme u Dolce&Gabbana vidět krásné, bohatě zdobené a honosné kousky. Tato kolekce byla plná puntíků, zlata a květů, které měly modelky dokonce i ve vlasech.


Moschino Spring/Summer 2015

Jeremy Scott je proslulý svým extravagantním vkusem, jakožto návrhář Moschina svůj um rozhodně nezapřel, naopak si myslím, že pomalu upadající značku zase o sto procent vyzdvihl. Nejvíce mě asi zatím zaujala přehlídka ve stylu Barbie.


Rick Owens Fall/Winter 2015/16

Jestli nějaká přehlídka ohromila publikum a módní kritiky, tak tato určitě. Muži se na mole totiž promenádovali až tak, že jim bylo vidět jejich přirození. Cílem však nebylo ukázat něčí nahotu, ale rozložit oblečení na úplné minimum, zjednodušit ho až na počáteční nejjednodušší střih. Modelové začali vycházet celí oblečení a látka se na každém dalším muži postupně zmenšovala.


Gucci Spring/Summer 2016

Módní dům Gucci svou kolekcí pro letošní jaro a léto opravdu překvapil. Již pod taktovkou kreativního ředitele Alessandra Michela (od ledna 2015) se zrodila opravdu zajímavá a výstřední módní přehlídka plná barev, sedmdesátek, ty jsou letos obecně velmi trendy, a také například nepřehlédnutelných, v poslední době módních, nášivek. U Gucciho můžete nášivky vidět na oblečení i na kabelkách, které tak dostaly úplně nový rozměr. Jedinečné, originální, ale se zachováním starých, pro Gucci osobitých prvků jako je například ikonická zeleno-červená trikolóra.

Share:

1 komentářů

  1. Uffff, tak to je děs!!! Jak to oblečení, tak i někteří modelové (hlavně ty kluci!)... Alespoň, že parfémy od Givenchy jsou krásné :)

    OdpovědětSmazat