Tajemství čištění pleti

Konečně zase jednou přišla řada na článek o kosmetice. O produktech na pleť nepíšu moc často, nejsem v tomto ohledu žádný přeborník, ale když něco stojí za to, moc ráda se o to s vámi podělím. Nedávno jsem byla na skvělém workshopu s Niveou, kde jsme se bavili především o čištění pleti. Ještě před samotným workshopem jsem si mimochodem vyzkoušela hodinu aero jógy a parádně jsem se protáhla. Ale jdeme k věci, ze setkání se značkou Nivea jsem si odnesla několik nových poznatků - věcí, ve kterých jsem předtím neměla úplně jasno, hlavně ohledně zmiňovaného čištění a také odličování pleti.

V čem vlastně tkví to tajemství čištění pleti? Když se o vaši pleť budete dobře starat, čistit ji, hydratovat ji, nemusíte sice efekt vidět hned, neznamená to, že vaše pleť bude vypadat jako z módního časopisu, ale pokud budete něco dělat špatně, respektive nic nedělat, vaše pleť vám to vrátí, i když třeba až za několik let. V případě, že vám vaše pleť nebude lhostejná a naučíte se pravidelně následovat pár základních kroků, budete vypadat minimálně svěže, odpočatě a po nějaké době možná i o pár let mladší.

Jak na to? Nejprve je třeba vyvarovat se základních chyb. možná si myslíte, že děláte vše správně, ale jsou to i drobnosti, které se na vaší pleti časem můžou projevit. Většina z nás se odličuje a čistí pleť večer před spaním, což je samozřejmě správně, už méně z nás si ale pleť čistí i ráno po probuzení. Nenalíčená pleť se nerovná čistá pleť. Pleť přes celou noc, kdy odpočívá, vyplaví na povrch nečisté látky z těla, mazové žlázky se uvolní a mnohým navíc zůstane na pleti filtr krému z večera, který se nevstřebal dovnitř, proto by se ani ráno nemělo zapomínat.


Ptáte se, jaké přípravky při odličování a čištění použít? Hlavně ne vodu a mýdlo! Vaše pokožka by byla zbytečně přesušená a navíc by se ani pořádně nevyčistila. Pro suchou a citlivou pleť je vhodné spíše čistící mléko nebo micelární voda, normální až mastná pleť uvítá i čistící gel nebo krém, víceméně bych řekla, že je to především o tom, co vám vyhovuje. Já používám micelární vodu (Nivea Caring Micellar Water), hlavně ráno před tím, než se nalíčím, to většinou nemám moc času, a večer jsem si zvykla používat čistící krém (Nivea Facial Cleansing Cream), teda hlavně když si dávám koupel. Je to moc příjemné, stačí krátká masáž obličeje rukami a celý makeup je za pár minut dole, dokonce ani nepálí do očí. Po tomto produktu je důležité použít ještě pleťovou vodu na dočištění. No a na výrazně nalíčené oči je super jemný odličovač očí a makeupu.

Neméně důležitý je i postup odlíčení, vždy začínejte od očí, ty by se měly odličovat směrem dolů a poté k vnitřnímu koutku, abyste si neporušili kolagenová vlákna a netvořily se vám vrásky. Nezapomeňte na krk a případně dekolt, v těchto místech je kůže velmi citlivá a makeup si na ní přes den často roznesete. Kůži kosmetickými tampony rozhodně nedrhnete, zbytečně ji podráždíte a čištění tím stejně neurychlíte, čistěte vždy až do té doby, dokud nebudete mít tampon úplně čistý. Při odlíčení mlékem můžete použít prsty.

A ještě jedna rada na závěr! Přes den se vyvarujte sahání si do obličeje, zbytečně si tak do vaší pleti zanášíte nečistoty.

Share:

0 komentářů