Co jsme si nenechali ujít v Miláně

Z naší několikafázové dovolené jsme se už vrátili domů, odpočatí a v plné síle. Šest dní jsme strávili v Miláně, kam jsme společně vyrazili poprvé, a odnesli jsme si odtud několik hezkých dojmů a vzpomínek. Možná se někomu zdá, že Milán není až tolik atraktivní město, ale my jsme z něho byli opravdu moc nadšení. Nenudili jsme se i přes to, že jsme v něm pobyli celkem dlouhou dobu, většina lidí, která si chce město prohlédnout, přijíždí jen zhruba na tři dny. Článek o tom, která místa navštívit v Miláně, jsme si nemohli odpustit. Nebudeme zmiňovat památky, i když byly jedním z ústředních bodů našeho výletu, ale o těch se píše všude jinde, dáme vám tipy spíše na méně známá místa, třeba co se nákupů nebo jídla týče. Článek jsme zkrátka pojali spíše z osobnějšího úhlu pohledu, ale věříme, že i tak si v něm mnozí z vás najdou něco svého, co si v Miláně při nějaké budoucí návštěvě nebudou chtít nechat ujít.

Ještě před tím, než se dostaneme k jednotlivým cílům naší cesty, bychom chtěli říct, že jsme prakticky celý svůj pobyt prochodili. Doprava je sice v Miláně dobrá, můžete cestovat metrem, tramvají nebo si půjčit městská kola, která jsou téměř na každém rohu, ale my jsme měli více času, počasí bylo příjemné, a tak jsme raději volili chůzi. Díky pohybování se pěšky jsme si tak mohli prohlédnout město ze všech možných stran a narazili jsme tak i na hezká zákoutí mimo profláknuté hlavní ulice. 

Naší první zastávkou byl velmi osobitý krámek Al Bazar v čele s italskou módní ikonou Linem Ieluzzim. Lino je v Itálii uznávaným guru, který se každoročně objevuje na florentském Pitti Uomo, a Al Bazar patří právě jemu. Zastihli jsme ho tam ještě těsně před jeho odjezdem do Florencie a naše setkání bylo moc příjemné a milé (další fotky najdete na našem instagramu). V obchodě Al Bazar najdete vše od oblečení a obuvi až po doplňky, Marek si odtamtud odnesl originální náramek, který uvidíte v dalších outfitech.

Al Bazar; Via Antonio Scarpa 9

V Miláně jsme měli vyhlídnuto pár místních outletů, dvě větší outletová centra najdete i za Milánem, ale tam jsme nakonec nejeli, je to trochu z ruky a za druhé jsme se přesvědčili, že stejně nejraději nakupujeme přes internet, máme své oblíbené stránky, kde seženeme spoustu věcí za super ceny. I tak bychom vám ale rádi řekli o dvou outletech, které jsme navštívili a zaujaly nás. První z nich je 10 Corso Como, úplně nás zarazilo místo, kde se outlet nacházel, nebyl nijak označený a museli jsme k němu projít jakýmsi dvorem, zvenku to vypadalo trochu prapodivně, ale uvnitř bylo spoustu kousků přímo z módních přehlídek, věci byly zlevněné o 50%, nicméně pokud byste si odtud chtěli něco odnést, i tak si musíte připravit tučnou částku peněz, protože ceny se zde pohybují v řádech stovek euro. 

10 Corso Como

Cestou z výše zmíněného outletu jsme narazili na zajímavou oblast, dalo by se říct velmi moderní část Milána, kde jsme viděli několik výškových budov, nádherná a zajímavá stavba je například Vertical Forest (Bosco Verticale). Prošli jsme část plnou obchodů, kterou můžete vidět na fotce níže, byla to krásná podívaná. 

Palazzo Lombardia

V Miláně jakožto ve městě módy samozřejmě najdete několik míst, kde seženete to nejluxusnější zboží. Jedním z těchto míst je například krásná ulice Via Monte Napoleone.

Via Monte Napoleone

V ulici mezi náměstím Duomo a hradem jsme narazili na příjemný pánský obchod, vlastně se jednalo o outlet, takže byly docela příjemné i ceny. Marek si z obchodu nakonec odnesl lněnou košili za padesát euro, vypadala krásně a kvalitně.

Gutteridge; Via Dante 12

Poslední outlet, který zmíníme, je DMagazine outlet, kde byly ceny už poměrně přijatelnější, a určitě se zde dalo najít pár pěkných kousků za hezkou cenu, nejvíce nás zaujala asi obuv, možná i proto, že nás moc nebavilo přehrabovat se mezi hromadou oblečení.

DMagazine outlet, Via Manzoni 44

Hrozně jsem se těšila, až zavítám do Armani / Dolci, kde, jak už název napovídá, najdete samé cukrovinky od marmelády až po různé čokoládky. Pokud třeba chcete někomu přivézt trochu nevšední dáreček, Armani / Dolci může být tou pravou volbou.

Armani / Dolci; Via Manzoni 31

Zase trochu jiná podívaná je to u kanálu Navigli, kde se můžete projít promenádou podél vody a třeba navštívit některou z místních restaurací. My jsme si tady dali výbornou palačinku. Poblíž je navíc čtvrť s obchody, cukrárnami atd.


V Miláně je jídlo o dost dražší než u nás, takže se připravte na to, že za jídlo pro dva v restauraci běžně zaplatíte kolem třiceti eur. Večer, asi od šesti hodin, je možné využít takzvané happy hours, to znamená, že se v dané restauraci můžete najíst za celkem málo peněz, a to formou bufetu. Ceny jsou všude jiné, ale měly by být výhodné. My jsme happy hours nevyužili, a tak vám bohužel nemůžeme dát tip na žádnou restauraci, kam se v tuto denní dobu vyplatí jít. Co vám ale můžeme doporučit, je restaurace s těmi nejlepšími burgery, které jsme kdy jedli. Madera Milano je restaurace situovaná asi 40 minut pěšky z centra města. Našli jsme ji díky tomu, že jsme blízko ní měli apartmán. Burgery jsou ale tak vynikající, že jsme se do restaurace šli najíst třikrát a podle nás stojí za to klidně do restaurace dorazit z větší dálky. Navíc cena kolem třinácti eur za vynikající hovězí burger není na italské poměry vůbec špatná.

Popravdě, na pizze jsme si v Itálii moc nepochutnali, Italové ji dělají z hrubší mouky a ještě k tomu ji v kterékoliv restauraci všichni jí příborem, takže jsme nechtěli být neslušní a netrhali partu, ale trochu jsme s tím zápasili. Ještě bychom rádi doporučili jednu velmi sympatickou restauraci Mise En Place (ulice Via Fatebenefratelli), kde jsme si dvakrát dali smoothie a ledovou tříšť, všechno tam vypadalo fakt lákavě a ceny byly více než příjemné. Restauraci najdete blízko ulice Via Manzoni hned vedle butiku Dirk Bikkembergs.

Madera Milano; Angolo Piazza Gramsci

Share:

0 komentářů