Čtyři nezbytnosti, které vám právě teď nesmí chybět v šatníku

Počasí nám sice přináší prosluněné dny, ale ještě tu máme chladná rána a večery. Tohle období mi bylo skvělým námětem na nový článek, ve kterém se podíváme na několik kousků, které jsou ideální právě do těchto jarních dnů.

Jednoduché tričko

Tím "jednoduché" mám na mysli - bez potisku. Co se týká střihu, nebojte se trošku odvázat a klidně vsaďte na lehce oversized střih, který je teď velmi módní (oversized střih neznamená o velikost větší). Chcete působit v obleku ležérněji? Stačí si pod něj vzít tričko místo košile a uvolněnější look je hned na světě! Nebo, co si takhle u trička ohrnout rukávy a vzít si ho ke skinny džínám? Tak málo stačí k vytvoření lehce rockového vzhledu. Tričko je opravdu velmi variabilní a lehce kombinovatelný prvek. Barvy, které se nejvíce unosí, jsou jednoznačně bílá, krémová, šedá, tmavě modrá a černá.


Chinos kalhoty

Tyto plátěné kalhoty jsou někde napůl cesty mezi džínami a elegantními kalhotami, a to je právě jejich největší přednost! Můžete si je vzít k ležérnímu blejzru nebo s nimi kdykoliv nahradit okoukané džíny. Další nespornou výhodou chinos kalhot je to, že jsou k dostaní snad ve všech možných barvách i odstínech. Pokud se zrovna nechystáte na karneval do Ria, tak místo křiklavých barev vsaďte na ty jednodušší, nejlépe světlejší barvy jako je písková, šedá atd. Co se týká tmavých odstínů, ty se hodí spíše na zimu, jedinou výjimkou jsou tmavě modré chinos, ty totiž vypadají perfektně vždycky!


Polo tričko

Jistě, že všichni známe polo trička vyrobená z bavlněné piké pleteniny (pletenina s lehce hrubším porézním povrchem), o těch bych se nebál říct, že působí až moc sportovním dojmem. Zkuste si ale něco málo dopřát a pořiďte si pletené polo např. s příměsí hedvábí. Ty jsou daleko luxusnější a dají se dokonce nosit i pod sako. Věřte mi, že po vyzkoušení takového pola již nebudete chtít jiné.


Bunda se čtyřmi kapsami

Na mysli nemám jen legendární bundu M-65, ale všechny bundy, které se v angličtině označují jako "field jacket". Bohužel jsem v češtině nenalezl žádný ekvivalent k tomuto anglickému pojmenování. Zjednodušeně řečeno, jsou to bundy se čtyřmi kapsami, které jsou většinou našité, ale není to podmínkou. Existují v mnoha provedeních od těch textilních až po ty kožené. Co je na nich tak skvělého? Opět je to snadná možnost kombinování, můžete si ji vzít jak s džínami a tričkem, tak klidně se společenskými kalhotami a košilí.

Share:

0 komentářů