Zpříjemněte si chůzi v lodičkách

Asi se mnou budete souhlasit, když řeknu, že nejpřitažlivější dámskou obuví jsou podpatky. Většina z nás žen by pro ně udělala hodně, nicméně několik hodin denně/týdně/měsíčně strávených v lodičkách udělá své, a tak není divu, když se někdo jejich nošení spíše vyhýbá. Já bych se spíše zařadila do té druhé skupiny (není nad tenisky), ale postupně přicházím na to, jak si chůzi v lodičkách snadno zpříjemnit, není totiž nad to cítit se v nich sebejistě, svěže a pohodlně. No a protože nám venkovní teplota pomalu dovoluje boty na podpatcích obout, je ten pravý čas na to, abych se s vámi o své rady podělila.

Mou první vychytávkou je gelová půlstélka německé značky Pedag, přinášející úlevu v té choulostivější části chodidla, která je celkem nepřirozeně prohnutá a chůzí je tak na ni vytvářen poměrně velký tlak - nesnesitelnému pálení lůžek můžete dát opravdu sbohem. Gelový polštářek pomáhá i z estetického hlediska, a to proti prokluzování prstů z boty ven. Jeho použití je naprosto jednoduché, stačí nalepit na dané místo a i po nalepení je klidně možné přesunout ho do jiné obuvi, důležité je polštářek před přesunutím opláchnout, abyste tak obnovili jeho samolepící schopnost.

Teď bych se ráda zmínila o silonkách. Hned na úvod bych chtěla říct, že silonkám v tělové barvě dávno odzvonilo, důkazem je mimo jiné to, že se ve světě přestaly nosit už v devadesátých letech. Tělové silonky nehezky deformují nohu, ladné části těla, jako jsou třeba lýtka, naprosto zaniknou, rozhodně vás nijak výrazně nezahřejí, ani nezakryjí nedostatky - třeba modřiny, navíc nohy s tělovými silonkami často vypadají tak, jakoby k tělu vůbec nepatřily (často kvůli odlišné barvě), což tedy vážně není nic lichotivého. Že se podle etikety nesluší přijít například na pohovor bez silonek? Můžete zvolit silonky například v černé, modré, hnědé nebo třeba tmavě zelené barvě. V klasických černých opravdu nemůžete šlápnout vedle. Kromě toho, pokud byste přeci jen nepřišly v silonkách, žádné velké faux pas by se konat nemělo, časy se mění a silonky už nenosí dokonce ani první dáma USA Michelle Obamová.

Některé ženy nosí silonky například z důvodu zamezení případným oděrkám, pro ty mám jeden skvělý tip! Takzvané silonky ve spreji v tomto ohledu skvěle nahradí ty klasické - jedná se o bezbarvý antibakteriální sprej s příměsí pravého hedvábí. Po jeho nanesení na nohách vznikne jemný film až na celý den, který eliminuje pocení i tření a tím pádem zamezuje otlačkům a oděrkám, především často obávaným puchýřům a s tím spojeným pálení chodidla. Ze své zkušenosti musím říct, že pociťuji velký rozdíl při nanesení spreje a bez něho. Tento sprej jsem teď dokonce zaregistrovala i s vůní grapefruitu. Firma Pedag je v tomto opravdu inovativní a musím upřímně říct, že každý výrobek od ní, který jsem zatím vyzkoušela, si nemůžu vynachválit!

Share:

2 komentářů

 1. Super článek! O silonkách ve spreji jsem ještě neslyšela. Gelové stélky jsem si nakoupila před 14 dny v Lidlu :) Jsem příznivce lodiček, tak se mi tvé tipy jednoznačně hodí ,)
  Meet My Lovely World

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Silonky ve spreji určitě vyzkoušej, nemám teda zkušenosti s jinými značkami, ale tyhle jsou fakt super! A to jinak v botách na podpatcích celkem trpím...

   Smazat