Luxusní vzhled i s levnějším oblekem

Móda je jako karetní hra poker, nemůžete začít alespoň bez nějaké počáteční investice, ale pokud nebudete zbrklí a budete sázet na správné karty, nemůže se vám stát, že byste v této hře byli neúspěšní. Věřte mi, že vaše vklady se vám vždy mnohonásobně vrátí. A to nemluvím o tom, že můžete mít i několik trumfů v rukávu, díky kterým "převezete" snad úplně všechny.

V dnešním článku bych vám rád poradil, na jaké karty vsadit při výběru obleku, abyste mohli blafovat a vypadat v něm, jako by byl ze Savile Row (nejznámější ulice plná krejčovských salónů v Londýně).

1) Více obleků, více možností

Pro začátek bych si pořídil vícero obleků. Základním by měl být tmavě modrý a doporučil bych i šedý. Dva ucelené obleky můžete vzájemně kombinovat, tudíž získáte další dva looky navíc! Samozřejmě, čím více obleků, tím více kombinací, např. se třemi obleky se už dostáváte na devět a se čtyřmi obleky na neuvěřitelných šestnáct. A je ještě jeden důvod, proč mít obleků větší množství - neničí se tolik. Co si budeme namlouvat, levnější obleky jsou z méně kvalitních materiálů a zpracování také odpovídá ceně, takže častějším střídáním prodloužíte jejich životnost.2) Využijte slev

Pokud oblek nepotřebujete okamžitě, zkuste vyčkat na období slev, kdy v oděvních řetězcích jdou právě i obleky do slev, pořídíte je pak doslova za hubičku. Jen z vlastní zkušenosti upozorním, abyste nad případným nákupem moc neváhali, může se totiž stát, že vám vyhlídnuté kousky utečou doslova mezi prsty.

3) Úprava na míru

Jen opravdu málokdo má dokonalou konfekční postavu, které by vše sedělo jako ulité. Proto je dobré nechat si vše upravit na míru, je to investice v řádu stokorun, ale rozhodně stojí za to, protože dokonale padnoucímu obleku se nic nevyrovná. Já si nejčastěji nechávám upravovat u sak délku rukávů, a to tak, aby mi koukala manžeta košile. U kalhot si nechávám zužovat či zkracovat nohavice. I takovéto drobné úpravy na celkovém vzhledu udělají opravdu strašně moc, výsledný look je naprosto odlišný.

4) Obuv

Říkáte si, proč boty? Boty dolaďují celý outfit, můžete mít sebelepší oblek, ale pokud máte ošklivé a nekvalitní boty, vše je ztracené. Co ušetříte na obleku, zainvestujte do své obuvi! Odrazovým můstkem by měly být černé a hnědé kožené polobotky. Na léto se k oblekům hodí mokasíny nebo loafers, a ti, co se nebojí, mohou okořenit svůj oblek např. teniskami nebo mu mohou dodat na ležérnosti espadrilkami.


5) Doplňky

Jak už jsem mnohokrát v různých článcích psal, doplňky dělají u outfitu absolutně nejvíc, díky nim si totiž můžete vzít stejný oblek stokrát jinak. Stačí jen měnit kravaty, kapesníčky, ozdoby do klopy, hodinky či brýle, ať už sluneční či dioptrické, a tím outfitu vždy dodáte něco nového.

Share:

0 komentářů