Trendy přicházejí a odcházejí, styl zůstává

Dnes žijeme v době, kdy k nám v jednom kuse proudí ty nejaktuálnější módní trendy. K tomu, abychom je viděli, stačí otevřít internetový prohlížeč, zalistovat v módním magazínu nebo si pustit nejnovější hudební videoklip. Rychlost, jakou se trendy mění, přicházejí a upadají, je doslova blesková. Ano, je skvělé pořídit si věc, která je aktuálním trendem, ale otázka zní, jak ještě dlouho bude in? A vyplatí se do takové věci vůbec investovat?

Určitě je fajn, když máte o aktuálních trendech alespoň nějaký základní přehled. Stačí jen obecně. I když, ani to není až tak jednoduché, dnes tu totiž máme stovky návrhářů a každý z nich se snaží přijít s něčím svým. Na to velmi obratně reagují velké oděvní řetězce, které se z módních novinek snaží co nejvíce čerpat, často je doslova vykrádat. Tímto reagují na aktuální trendy velmi pohotově.

Teď bych se rád vrátil k řečnické otázce, kterou jsem položil již před pár větami - vyplatí se do trendů investovat? Odpověď za mou osobu zní: Ano, ovšem má to svá ale! Za prvé, rozhodně za ně neutrácejte, pokud postrádáte základní prvky šatníku, ty jsou samozřejmě u žen i mužů trochu rozdílné. Jako příklad pro oba můžeme uvést kvalitní džíny, jednoduchá trička, černou a bílou košili, sako, elegantní kalhoty, zkrátka takové ty věci, které se mezi sebou dobře kombinují a máte co na sebe téměř při jakékoliv příležitosti, ať už jdete do města nebo do společnosti. V případě, že se rozhodnete koupit si aktuální, přímo žhavý trendy kousek, řekněte si nejdříve, proč si ho vlastně kupujete. Není to jen momentální unáhlený chtíč, hodí se k vám (i ke zbytku vašeho oblečení) a co s takovým kouskem budete dělat, až se daný trend vypaří jako pára na hrncem? Nezůstane vám pak kdesi pod nánosem prachu? I to se často stává, proto buďte při vybírání obezřetní a dobře si před koupí promyslete, jestli danou věc vůbec unosíte. Jednoduše si s vaším "vysněným" kouskem v duchu vymyslete minimálně 3 různé outfity, takto alespoň trochu zjistíte, jestli vám daná věc pasuje k těm ostatním. Není totiž nic horšího, než si něco koupit a až doma zjistit, že vám k té položce chybí celý zbytek outfitu.
Nejlepší je investovat převážně do věcí, které jsou nadčasové. Jejich životnost je takřka neomezená a nikdy si s nimi neutrhnete ostudu jako s něčím, co je už dávno pasé. Z aktuálních trendů bych vždy vybíral jen prvky, které nadčasové oblečení a doplňky oživí. Věřte tomu nebo ne, ale například bílou košili si za svůj život vezmete stokrát jinak, za to vytahanou mikinu z nejnovější kolekce Kanye Westa asi těžko.

Podle mého názoru by trendy měly být takovým kořením osobitého stylu, rozhodně by se jim ale nemělo bezhlavě podléhat. Když bych se podíval do nějakého šatníku a byl by plný jen aktuálních trendů, o jeho majiteli bych si myslel, že svůj styl bohužel nemá a jen slepě kopíruje módní přehlídky. Někdo celý život vsází jen na klasické kousky, což určitě není špatně. Možná je to až monotónně nudné, ale dotyčný má zaručeno, že nikdy nešlápne vedle. Ale kdo by chtěl celý život to stejné? My rozhodně ne!

Share:

2 komentářů

  1. S článkem souhlasím a musím se přiznat, že jsem dřív kupovala převážně ty "trendy kousky" a těch základních (a kvalitních) jsem moc neměla. Proto se teď snažím o opak, snažím se nakupovat kvalitní základní kousky, které unosím třeba i za 5, 10 let :-)

    - Klára

    NARA blog
    www.natalieklara.com

    OdpovědětSmazat