Kde hledám inspiraci?

Zimní období je pro mě tak trochu trápení, jako by mě s ubývající teplotou opouštěla chuť vymýšlet outfity. Proto se vždy nemůžu dočkat prvních jarních dnů, které k nám přinesou citelnější oteplení. Alespoň takovou menší módní vzpruhou mi byl v lednu italský veletrh Pitti Uomo, ze kterého se dá vždy načerpat spousta inspirace. Bohužel, vždy sleduji tuto událost pouze online, což bych ale do budoucna velice rád změnil a do Florencie se na tuto akci vydal. Musím podotknout, že prohlížení streetstyle fotek z celého světa je pro mě něčím nenahraditelným. Právě díky těmto fotkám mám před sebou během chvilky průřez snad všemi možnými styly, a alespoň pro mě je to daleko cennější zdroj informací ze světa módy než dokonale až uměle strojené fotky z módních magazínů. Ještě bych se ale rád vrátil k Pitti Uomo. Na fotkách účastníků této módní události jsem zaregistroval hned tři věci, které určitě stojí za zařazení do šatníku. První byly vojenské parky ve stylu M-65, Italové je kombinovali snad se vším a vždy to vypadalo dobře, druhou věcí byly bílé kalhoty, které jsou podle všeho v kurzu a třetí byla dvouřadá saka. Ta jsem si oblíbil i já, protože mému typu postavy tento střih výborně sedí. 

Právě jedno takové jsem zakomponoval i do dnešního outfitu. Sako je vlněné, a tak velmi příjemně hřeje, čím mě ale na první pohled oslovilo nejvíc, byla netradiční "žmolkovaná" textura látky. Sako jsem doplnil o tmavě modré vlněné kalhoty a ač by se mohlo zdát, že jsem šel na lehko, věřte mi, že za odhalené kotníky jsem byl rád a cítil jsem se tak příjemně.

blazer: Panama Jacket, turtleneck: C&A, pants: H&M, monk shoes: Blažek, sunglasses: Gant Rugger, watch: Gant, pin: Dsquared2, pocket square: H&M

Share:

0 komentářů