Ty pravé zimní doplňky

Chcete-li přečkat nízké teploty ve velkém stylu, budete k tomu potřebovat nejen teplé svetry, vlněné kabáty či péřové bundy, ale také doplňky, které vás zahřejí a ještě doladí váš outfit k dokonalosti. Je zajímavé, jak dokonce jen jediný doplněk dokáže změnit vzhled celého outfitu, takže není potřeba neustále vymýšlet nové outfity, stačí obměnit doplňky a rázem je na světě úplně nový look. A jaké že jsou to ty pravé zimní doplňky? To se dozvíte o pár řádků níže.

Zimní čepice

Volba pokrývky hlavy je v zimním období rozhodující. Věřte tomu, nebo ne, je to doplněk, který dokáže zachytit nejvíce unikajícího tepla z vašeho těla. Hlavou totiž uniká až 30% z vašeho tělesného tepla! Klobouk, kulich, bekovka či beranice dokáží podtrhnout váš vzhled a styl. Výběr toho, co na hlavu, je poměrně široký, takže věřím, že si každý pro sebe může najít to pravé. Celkově bych se nebál výraznějších barev, např. u kulichů mi přijde skvělá červená, lahvově zelená nebo oranžová. Zapomeňte na to, že klobouky jsou jen k elegantnímu vzhledu, skvěle totiž vypadají i s džínami, flanelkou a "fáračkami".


Rukavice

Ty bych asi rozdělil zjednodušeně na ty pletené a kožené. Pletené, např. kašmírové, vás příjemně zahřejí, ale myslíme, že nejsou tolik elegantní a stylové jako rukavice kožené. Kožené rukavice můžete sladit s barvou bot a pásku, nebo s nimi naopak vytvořit kontrast k celému outfitu. V případě žen jsou velmi trendy dlouhé rukavice, klidně ve výrazných barvách. Mějte na paměti, že o jakékoliv kožené rukavice je třeba se řádně starat. Nejvhodnější k ošetřování kožených rukavic jsou speciální přípravky určené na kůži, za sebe bych doporučil i čistící pěny, některé mají také vyživující vlastnosti.


Šály

Když klesnou teploty a začne pofukovat vítr, šála se pro nás stává tím nejlepším parťákem. Vlna a kašmír, to je nadčasová volba, která vás nikdy nezradí. Vedle rozhodně nešlápnete ani se štolou, ať už z pravé nebo umělé srsti.


Ponožky

A dostáváme se k poslednímu doplňku, pro některé možná nečekaně, jsou to ponožky. Přijde mi, že ponožky jsou u nás často podceňovány jako plnohodnotný doplněk outfitu, což mi přijde jako škoda. Nejen, že ponožky mohou být naprosto stylovou záležitostí, ale jak se říká - zima jde od nohou - a tak byste měli mít své nohy v teple. Je ale pravdou, že letos návrháři od výrazných ponožek poněkud upustili a volili spíše nějaké neutrální, někteří modelové dokonce chodili naboso (alespoň na oko), přestože se jednalo o kolekce na podzim a zimu. Zato v dámských kolekcích se s ponožkami roztrhl pytel, především s těmi teplými, které můžete vidět jak v zimních botách, tak v otevřených sandálech na podpatku.


Všechny outfity jsou vybrány z aktuálních kolekcí pro podzim a zimu 2015, k vytvoření těch nejpovedenějších trendy looků se proto můžete inspirovat nejen jednotlivými prvky (zimními doplňky), ale také celými kombinacemi outfitů!

Share:

1 komentářů

  1. Oh a přesně proto mám rád zimu. Rukavice, nejlíp kožené, pořádně velké a chlupaté beranice, stylové ponožky a dlouhé sály, co si můžu omotat kolem krku! Srdcovka!

    OdpovědětSmazat