Pět věcí, které vám letos na podzim nesmí chybět

Vybrali jsme pět zásadních kousků, které by jak muži, tak ženy měli mít přichystané ve svém šatníku pro letošní podzim. Vlastně by se dalo říct, že nejen pro ten letošní, jelikož jsou to věci nadčasové a investice do nich se vám tak jistě časem vyplatí.

beránek (shearling)

Lidově se tak nazývá typ většinou ovčí kožešiny, která má vnější stranu často semišovou a vnitřní je pokryta přistřiženou vlnou. Pravý beránek je dražší záležitost, ale za nás se za něj rozhodně vyplatí připlatit. Samozřejmě, že existují i imitace, ale ty postrádají většinu vlastností pravé kůže i tepelně izolační schopnosti zastřižené vlny. Z beránka bychom si určitě vybrali kabát nebo křivák, obojí vypadá výborně!


kašmírový svetr

Kašmír - neboli přesněji kašmírová vlna - byl, a stále ještě je, pokládán za luxusní materiál, který je jemný, trvanlivý a velmi hřejivý. Získává se vyčesáváním podsady (spodní část srsti) kašmírských koz. Proč je tento materiál tak drahý? Zpracování kašmíru je náročný a dlouhodobý proces. Vyčesává se ručně a po vyčesání se musí čekat až podsada opět doroste. Jen pro představu, na jeden svetr je potřeba vlna ze tří kašmírských koz.


pérka (chelsea boots)

Původem jezdecké kotníčkové boty ohlásily svůj velký modní návrat před několika sezónami a doteď se drží vysoko na pomyslném must-have žebříčku. Seženete je snad ve všech možných barvách a provedeních. Nám se nejvíce líbí světle hnědá broušená kůže pro pány a netradiční vzor hadí kůže pro dámy.

kabát v barvě velbloudí srsti (camel coat)

Barva velbloudí srsti doslova válcuje černou a šedou. Pokud přemýšlíte nad nákupem kabátu, bez jakéhokoliv váhání si kupte právě tuto barvu. Určitě si vyberte vlněný kabát, vydrží vám víc než jednu sezónu. Takový kabát je navíc velmi univerzální a hodí se téměř ke všemu.


rolák

K rolákům má mnoho lidí, především mužů, vnitřní nedůvěru, která je ale úplně zbytečná. My na ně nedáme dopustit a zastáváme názor, že roláků na podzim není nikdy dost. Jak totiž začnete roláky nosit, velmi rychle se stanou vaším oblíbeným společníkem v chladnějším počasí! Nejen, že je rolák mimořádně praktický, ale i výborně vypadá a je jedno, jestli s kabátem, sakem či bundou.

Share:

0 komentářů