Jak správně pečovat o obuv: Lakovaná kůže

A je tu další, v pořadí druhý, díl našeho seriálu Jak správně pečovat o obuv. V předešlém díle jsme vás seznámili s tím, jak zacházet s broušenou kůží, kterou lidé mnohdy na obuvi odmítají právě kvůli její údržbě. No a dnes pro vás máme, jak jste poznali z nadpisu, díl o lakované kůži, která potřebuje speciální péči stejně tak jako kůže broušená.


VÝSLEDEK x PŘEDTÍM

Na kůži s vysokým leskem vám dnes doporučíme jeden přípravek, a to Crystal Gel od firmy Pedag, jen ten vám postačí k tomu, aby bylo o vaše botky řádně postaráno. Kromě tohoto výrobku budete potřebovat i leštící hadřík, nejlépe nějaký určený přímo na obuv, v každém případě by měl být flanelový. Postup je naprosto jednoduchý, Crystal Gel nanesete na lakovanou kůži a ihned ho rozleštíte do ztracena. Jaké výsledky po jeho použití můžete očekávat? Gel obuv především čistí díky mikro krystalkům, sundavá jemné šmouhy, změkčuje kůži (lak má totiž větší tendenci popraskat), ale také oživuje barvu a dodává lesk. Pozor, na lakovanou kůži nikdy nepoužívejte impregnaci, mohly by se na ní objevit mapy a obuv by se tak mohla nenávratně poškodit. Obecně používejte pouze kvalitní přípravky určené přímo pro daný typ materiálu.


Doufáme, že jsme mnohým z vás dnes přinesli užitečné rady k tomu, jak vaším botám výrazně prodloužit život. Pokud máte přání, o čem by měl být další díl našeho seriálu, určitě se o něj s námi podělte!

Share:

0 komentářů