NEW IN: Olympus PEN E-PL7

I když se většina našich článků týká módy, dnešní NEW IN nebude o novém doplňku či kousku oblečení v našem šatníku, ale o novém stylovém fotoaparátu, který jsme si pro naše blogování pořídili.

Možná jste si všimli, že jsme měli fotoaparát od značky Olympus, model PEN E-PL7, na pár týdnů nedávno zapůjčený, a právě to nás nakonec přesvědčilo k jeho nákupu. Sára s ním fotila a točila hlavně při svém výletu v Miláně, kde tak vznikl náš první vlog. Na výsledné fotky i video se můžete podívat v článku Výlet do Milána. Možnost natáčení Full HD videí se stereo zvukem něčím tak malým a kompaktním se nám opravdu zalíbila. Fotoaparát je uživatelsky naprosto jednoduchý a nemusíte být žádný profík, abyste s ním pořídili krásné fotky. Nejvíce nadšení jsme byli z výklopného displeje, jeho rozměrů a váhy, pokud totiž máte klasickou digitální zrcadlovku jako my, bude vám připadat, že Olympus PEN E-PL7 nic neváží a vejde se všude, zvlášť pokud vsadíte na zmenšenou verzi objektivů (pancake), která je v nabídce objektivů pro tento fotoaparát.


Foťák jsme si vybrali ve stříbrné barvě (existují ještě černá a bílá verze) s objektivem pancake 14-42mm, který je ideální právě pro natáčení. Po koupi této základní výbavy jsme se rozmýšleli nad dalším objektivem 45mm, který se dá skvěle využít třeba k focení outfitů. Nakonec jsme se pro něj rozhodli a teď už je na cestě k nám. U Olympusu na něj právě probíhá akce "cashback", což se určitě vyplatí. Olympus PEN E-PL7 si nás získal i svým retro designem. Kovové tělo, kožené i jiné detaily, to vše je u tohoto fotoaparátu velmi propracované, takže se nebojím říct, že může být díky svému vzhledu i skvělým doplňkem k outfitům, např. během fashion weeků. A na závěr jsem si nechal úplnou třešničku na dortu, fotoaparát lze snadno propojit přes wifi se smartphonem, a to pomocí aplikace Olympus Image Share. Jak název aplikace napovídá, slouží ke snadnému přesouvání fotek do telefonu, ale tahle aplikace toho umí i mnohem víc. Vzdáleně přes ní můžete upravovat jednotlivá nastavení ve fotoaparátu a chytrý telefon můžete používat také jako dálkovou spoušť pro foťák, a dokonce máte na displeji i živý náhled, ve kterém můžete třeba zaostřovat jednotlivé body.

S Olympusem se chceme vrhnout do pravidelného natáčení vlogů a co nevidět možná začneme i s natáčením vlastního seriálu, kde budeme probírat různá témata a přinášet vám rady a tipy z oblasti módy. Rozhodně se máte na co těšit! 

Share:

2 komentářů