Jak správně pečovat o obuv: Broušená kůže

Péči o obuv bohužel nevěnuje moc lidí pozornost. Popravdě, ani já jsem se o ni dlouhou dobu nijak zásadně nezajímala, ale asi před rokem jsem si koupila nové boty z broušené kůže a po pár dnech s nimi šla na večerní party, což pro boty nedopadlo vůbec dobře. Myslela jsem si, že je budu muset vyhodit, byly olepené, pošlapané, no, co vám budu vyprávět, asi si to umíte představit. Pomalu jsem se s nimi loučila, o to větší překvapení pro mě bylo, když jsem je nakonec dala do "pucu" až tak, že vypadaly jako nové, a to jen díky úplně základním přípravkům, které se doma v takových případech nikdy neztratí. V tu dobu jsem si uvědomila, že přípravky na ošetřování obuvi nejsou nesmyslné a botám mohou zásadně prodloužit životnost. To, že někdo neví, jak se o své botky postarat, je podle mě velká škoda, jsou totiž naší vizitkou a většinou si jich všimne každý. Mít je špinavé, zašlé, nebo jinak nehezké opravdu nevypadá dobře, a proto jsme se rozhodli, že vám budeme přinášet rady a tipy na to, jak obuv správně vyčistit, vyživit nebo třeba ochránit před vlhkem v našem novém seriálu Jak správně pečovat o obuv. A začneme tam, kde jsem zhruba před rokem začínala já - u broušené kůže.

VÝSLEDEK x PŘEDTÍM

Broušená kůže je hitem aktuální sezóny, pokud jste se doteď báli koupit si semišové boty, nejspíš kvůli jejich údržbě, teď už nemusíte. Se semišovou obuví doslova nešlápnete vedle! Jak už jsem řekla, tyto botky toho zažily spoustu a pokaždé jsem je snadno vyčistila, na obrázku vpravo můžete vidět, jak vypadaly po klasickém užívání a vlevo výsledek. Na obuv používám přípravky německé značky Pedag, které jsou kvalitní a mám je osvědčené. Pozor, šetřit na produktech se často nemusí vyplatit.

Na vyčištění těchto bot je nejlepší čistící pěna, a právě tu jsem použila jako první. Nanášela jsem ji mořskou houbou, která je k tomu určená, a vyčistila jsem tak celý pár. Pokud společně použijete tyto dva produkty, docílíte nejlepšího výsledku. Pěnu jsem nechala 15 minut působit a poté chloupky vyčesala kartáčkem. Kromě toho, že jsem botu očistila, jsem jí dala i potřebnou výživu. Druhým a zároveň posledním krokem bylo použití impregnace určené přímo na broušenou kůži. Její aplikací v podobě nastříkání sprejem oživíte barvu, změkčíte kůži, obuv ochráníte před nečistotami a také před vodou. Na závěr jsem boty ještě vykartáčovala. Co říkáte na výsledek?


Brzy se těšte na další díl! Je něco, co by vás ohledně péče o obuv (či nohy) přednostně zajímalo?

Share:

4 komentářů

 1. Určitě s Vámi souhlasím, i obuvi bychom měli věnovat tolik potřebnou péči. Určitě se těším na další články z toho seriálu! Docela mě překvapilo. že ty semišové botky jsi čistila tou mořskou houbou, asi bych se bála, že je podřu... :-)

  Klára
  NARA blog
  www.natalieklara.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se houba použije s pěnou, je celkem měkká, takže nehrozí, že by obuv nějak poškodila, naopak. :-)

   Smazat
  2. Aha, děkuji za vysvětlení, možná to zkusím! :-)

   Smazat
  3. Aha, děkuji za vysvětlení, možná to zkusím! :-)

   Smazat