Vernisáž fotografií soutěže #P8NOCNISVET

V nedávném článku Stylový smartphone jste se mohli dočíst o telefonu Huawei P8. V té době jsme ho měli zapůjčený k testování, a právě díky této spolupráci jsme se mohli podívat na vernisáž fotografií soutěže #P8NOCNISVET. O té jsme se v článku také ve zkratce zmínili. Cílem večera, na který jsem minulý čtvrtek zavítala společně s Matějem, bylo vybrat vítěze, tedy autora nejlepší noční fotografie v různých kategoriích (noční život, město, příroda), a jednoho absolutního vítěze. Pokud vás zajímá, jak to všechno probíhalo, určitě čtěte dál!


Na večerní akci jsme dorazili do Mánesu, já jsem přijela o něco později, protože jsem byla v Praze autem a okolí jsem projížděla nejméně dvacet minut, než se mi podařilo zaparkovat. Naštěstí jsem o nic nepřišla, vše začalo až chvíli po mém příchodu. V prostorách Mánesu byla umístěna velká stěna s obrazy a několik televizí, kde se promítaly fotografie pořízené - a teď pozor, přijde na řadu to nejdůležitější - mobilním telefonem, a to bez výjimky! Přihlásit se do soutěže mohl každý, kdo svou fotografii vyfotil mobilním telefonem a mnoho z nich bylo vyfoceno přímo Huaweiem P8. Nutno podotknout, že Huawei byl hlavním partnerem této soutěže. 


Po tom, co jsme se všichni sešli, nás přivítal moderátor Tomáš Kraus, kterého můžete znát třeba z televize Prima, a byl s námi po celý večer. Pokud vás někdy rozčiluje svým zvláštním humorem, jsem ráda, že máme stejné pocity, haha. Během vernisáže byla pro návštěvníky připravena zábava v podobě focení Fotonautem a také focení Huaweiem P8 před plátnem s různými světelnými efekty, hlavně u toho druhého jsme se dost pobavili! Jak jste si všimli, tento smartphone poměrně zvláštně reaguje na světlo, se světlem v podstatě můžete malovat a tím vyvolat velmi zajímavou fotografii. Úplně mě přecházel zrak, když jsem na této výstavě viděla, co dokáže vyfotit "obyčejný telefon". Většina fotografií byla opravdu úžasná a já jsem neměla tušení, kterou bych označila za nejlepší. S tím si ale porotci poradili a jednoho vítěze vybrali, můžete ho vidět společně i s jeho dílem na předposlední fotografii (hned vedle jedné z Missek, které se na akci ukázaly). Fotografii prý fotil neuvěřitelných 20 minut, přesně tak dlouho trvalo vyhotovení jednoho snímku. Cena, kterou si hlavní vítěz odnesl, byla více než lákavá, autor si mohl vybrat mezi odměnou 100 000 Kč a zájezdem do Číny, no, hádejte, co si vybral? Tipovali jsme peníze, což se také vyplnilo, na jeho místě bychom asi udělali to samé.

Po vyhlášení vítězů na náš čekal chutný raut i skvělá hudba, na místě hrála živá kapela, která se opravdu nádherně poslouchala, slyšeli jsme staré, ale i nové hity, zkrátka, mělo to moc hezkou atmosféru. Těsně před odchodem jsem udělala krátký rozhovor do kamery, ze záběrů pořízených během celého večera by mělo vzniknout video, takže ho budu případně sdílet na naši fanpage.


A co vy? Potrpíte si na kvalitní focení vašeho telefonu? My rozhodně ano!

Share:

1 komentářů

  1. Musela to být skvělá akce :) Tomáš je nejlepší! :))


    Zvu tě na Dior giveaway :)
    www.stylesolution.cz

    OdpovědětSmazat