Kam to všechno dát?

Co vše nosíte u sebe a nejčastěji samozřejmě po kapsách? Touto otázkou bych začal dnešní článek. I když nepatřím k lidem, kteří u sebe potřebují mít kompletní záchranný balíček pro přežití v divočině, pár věcí se u mě vždy sejde. A opravdu to nejsou vlhčené kapesníčky, hydratační krém na ruce, pleťová maska, tři 100ml parfémy a kdo ví, co ještě. Samozřejmě nic proti, pokud takovou zásobu chcete mít neustále u sebe, přiznám se, že někdy by se mi obdobná výbava také hodila. Když to shrnu, vše, co u sebe nosím, jsou ty nejnutnější věci jako mobilní telefon, peněženka a klíče, ale ani tohle minimum se po kapsách někdy prostě nosit nedá. Zaprvé to nevypadá esteticky dobře a zadruhé, kapacita kapes ani na tohle nestačí. Co teď s tím? Odpověď je jednoduchá, vše přeci vyřeší pánská taška! Musím říct, že jsem se již několikrát dočetl v různých komentářích, a dokonce jsem to zaslechl i na ulici, že mám kabelku. V těchhle chvílích ve mně hrkne a říkám si, tady je něco špatně. Nosit tašku přece není žádný módní výstřelek. Naopak si myslím, že pánské tašky jsou praktickým a užitečným doplňkem, který může zajímavě doladit váš outfit. A jestli si někdo myslí, že všechny tašky patří pouze ženám a jsou to kabelky, nezbývá mi nic jiného, než nad tím nechápavě zakroutit hlavou.


Co se týká pánských tašek, u nás nejrozšířenější a asi "nejtolerovanější" jsou crossbody bags (menší taška přes rameno), kterým tolik neholduji. Moc se mi jako modní doplněk nelíbí, ale jsou praktické. Sám jednu mám a cestuje se mnou skoro každé ráno do práce.

Další taškou, kterou velmi často využiji, je větší víkendová taška. Tu si nejčastěji beru, když jdu cvičit, nebo je skvělá, když mě čeká vetší cesta, např. s tím, že budu přespávat v hotelu. Dokáže pojmout větší množství věcí a přitom nepůsobí "přervaně".

Větší prostor nabídne také nákupní taška, a jak její název napovídá, vejde se vám do ní s přehledem třeba i celý bochník chleba. Díky ní můžete říct navždy sbohem nepěkným igelitovým taškám.

Pak tu jsou panské etue nebo chcete-li pánská psaníčka. Ty jsou naprosto skvělou záležitostí, pokud se vám zrovna nehodí nosit větší tašku. I když jsou psaníčka menšího rozměru, hravě pojmou veškerý obsah vašich kapes. Můžete si vybrat nějaké v netradičním vzhledu, ale připravte se, že budete přitahovat krapet větší pozornost.

Nosíte neustále s sebou svůj notebook nebo tablet? I pro ně jsou dnes stylová pouzdra, kam díky rafinovanému designu často ukryjete, kromě zmiňované elektroniky, i pár dalších drobností.

Co se mi poslední dobou opravdu hodně líbí, jsou příruční kufříky. Ty už u nás skoro nevidím, a když, tak jen fádní a nijak propracované, což je škoda.

Takovou modernější obdobou příručních kufříků se dnes staly aktovky. Jsou jednodušší, skladnější a hodí se do práce, např. na dokumenty a několik nezbytností. Rozhodně i tady člověk s trochou odvahy může vsadit na nevšednost a zvolit si aktovku třeba v nějaké nezvyklé barvě.

Batoh, to je trochu ošemetné téma. Řekl bych to asi tak - není batoh jako batoh. Každý si zřejmě představí turistický batoh, ale odprostěte se od této představy. Co takhle krásně zpracovaný, jednoduchý kožený batoh? Ten může být podle mě opravdu luxusním doplňkem.

A teď pár slov závěrem... Pánové, tak kolik je to věcí, co nosíte po kapsách?  Nebylo by snazší podívat se po nějaké pánské tašce? Řekl bych, že na každého z vás jistě někde čeká ta pravá, bez které se již neobejdete.

Share:

1 komentářů