Jean Paul Gaultier for Lindex

Na podzim minulého roku byla v obchodech Lindex uvedena limitovaná kolekce ve spolupráci s návrhářem Jeanem Paulem Gaultierem. Hned na první pohled jsem se zamilovala skoro do všech kousků, nakonec jsem několik z nich dostala od Marka a protože je většina z nich letních, ve svém outfitu vám je ukazuji až teď, po téměř třičtvrtě roku. Ke kombinaci černého oblečení jsem si obula výrazné lodičky z obchodu Baťa. Ani jsem si nepomyslela, že bych je mohla využít k tolika outfitům. Co na můj dnešní look říkáte?

Lindex limited collection in cooperation with designer Jean Paul Gaultier was released in the Lindex stores last autumn. I fell in love at a first glance with almost all pieces, finally I have got a few of them from Marc and because the most of them are summery, I am showing you them up now in my outfit, after nearly three quarters of the year. To combination of black clothing I have put on striking pumps from the Bata store. I hadn't thought that I would be able to utilize them for so many outfits. What do you say to my today's look?

blouse: Jean Paul Gaultier for Lindex, skirt: Lindex by Jean Paul Gaultier, heels: Bata, bag: Andrea Incontri, sunglasses: Tod's, watch: Invicta

Share:

3 komentářů

  1. Klasická čierna farba ale šaty sú všetko len nie nudné! Pekne si to oživila žlto-čiernymi lodičkami.

    Anna
    www.newskinyme.com

    OdpovědětSmazat