Jak si nejlépe sbalit?

I když jsou prázdniny skoro u konce a mohlo by se zdát, že s tímhle článkem přicházíme, jak se říká, s křížkem po funuse, jistě tomu tak není. Na různé cesty i dovolené se mnozí z nás vypravují během celého roku. Nejotravnější na celém cestování je podle mě určitě balení. Jistě znáte ten pocit, kdy si říkáte, jestli vám něco nechybí nebo co dalšího si ještě přibalit s sebou. Tento dojem se jistě násobí, pokud patříte do skupiny lidí, kteří by si nejraději sbalili půl domácnosti. Proto nás napadlo sepsat několik jednoduchých rad, jak si balení ulehčit. Víme, že každá cesta či dovolená je specifická, někdo jede sportovat, jiný plánuje relax na pláži a dalšího čeká např. obchodní cesta, a tak je tento článek spíše obecný. Přesto doufáme, že nějaký ten tip si v něm každý najde. 


1. U čeho při balení začít? V první řadě je důležité vědět, do čeho vůbec budeme balit. Bude to víkendová taška, menší kufr, nebo opravdu velké cestovní zavazadlo? Když víme, do čeho budeme balit, snadněji si pak umíme představit objem prostoru, který můžeme využít.

2. Stěžejní záležitostí by pro mnohé mohlo být sepsání si seznamu. Není nic horšího, než pobíhat hystericky po bytě s představou, že jste na něco zapomněli a přitom mít kufr plný věcí, které ani nevyužijete. Sepsáním seznamu si již předem snadno utřídíte potřebné věci bez zbytečného stresu. Seznam doporučím sestavovat postupně, nesnažte se ho sepsat celý najednou. Lepší je začít od nejdůležitějších věcí a pak se k němu vracet a dopisovat do něj drobnosti, které vás napadnou. Pokud často cestujete, můžete mít i neměnný seznam s věcmi, bez kterých se neobejdete a nesmíte je nikdy zapomenout doma, ať se chystáte kamkoliv.

3. Další super vychytávkou je to, že dnes skoro vše, co se týká kosmetiky, seženete v cestovním zmenšeném provedení, tedy pokud nelpíte na vaší oblíbené značce a nebo konkrétním produktu. Jestliže tomu tak je a neobejdete se bez svých oblíbených šampónů, sprchových gelů nebo krému, je tu snadné řešení v podobě malých uzavíratelných flaštiček (ty jistě znáte z hotelů) a kelímků, které jsou dnes snadno k sehnání. Veškerou kosmetiku si sbalte do menší kosmetické taštičky, budete ji tak mít neustále pohromadě.

4. Co se týká dokladů a ostatních důležitých dokumentů, mějte je vždy u sebe, výborně se na to hodí pouzdro na doklady, kam vše bez problému dáte.

5. A teď k oblečení, které asi zabírá nejvíce místa. Na youtube je plno video návodů, jak oblečení co nejefektivněji skládat, aby zabíralo co nejmenší prostor. Překvapilo mě třeba rolování oblečení, kde do sebe zarolujete tričko a např. spodní prádlo. Nevím, jestli to skutečně ubere pár centimetrů, ale proč to nezkusit? Já osobně bych na to ale šel více strategicky. Je totiž zbytečné brát si velké množství oblečení, když s ním nevytvoříte plnohodnotné outfity. Důležité je vybírat oblečení tak, aby se mezi sebou dalo co nejvíce kombinovat. Tím pádem nepotřebujete tolik kusů, a přesto vytvoříte nespočet outfitů. Asi nejlepší je brát si univerzální kousky, které si můžete vzít jak ležérně, tak elegantně.

Závěrem jen dodám, u balení nezoufejte! Každý časem přijde na to, co konkrétně zrovna jemu nejlépe vyhovuje, a toho by se měl držet. Věřte tomu, že sbalit si bezchybně hned napoprvé nesvede nikdo ani se sebelepším návodem.

Share:

1 komentářů

  1. Zdravím, tak ty "zavazadla" jsou luxusní... supr výběr!!!

    OdpovědětSmazat