Spring/Summer 2015 Trend Report: All white

Další díl našeho speciálu o jarních a letních trendech je tady! Prosluněným a teplým dnů bude letos vévodit bílá, ta je pro toto období poměrně typická, ale docela neotřelé jsou celo-bílé outfity.

The next part of our special about spring and summer trends is here! A white color will dominate sunny and warm days this year, it is fairly typical for this season, but a bit unusual are all white outfits.

Tibi, Stella McCartney, Jill Stuart, Valentin Yudashkin

S kombinací několika bílých kousků v létě opravdu zazáříte, budete působit svěže, mladistvě a navíc vám nebude takové teplo. Jen pozor na chvíle, kdy budete jíst nebo si sedat v parku na lavičku. Určitě sami víte, že na bílé jde všechno vidět. Ani to mě ale neodradí od vytvoření bílého outfitu, minimálně jeden na blogu určitě uvidíte!

You will definitely stand out with a combination of several white pieces, you will look fresh, youthful and in addition you will not be so hot. Just watch out for the moment, when you will eat or sit on a bench in a park. Certainly you know that on a white color can be seen everything. Even that will not discourage me from a creation of white outfit, at least one you will see on the blog!

Share:

0 komentářů