Pletené kravaty


Pletené kravaty (knitted ties) začínají být čím dál více populární. Svůj největší boom zažily mezi 60. - 80. lety, ale i dnes se často objevují u mnoha pánských outfitů, například na italském Pitti Uomo.


Tyto kravaty se od těch klasických liší tím, že mají na první pohled patrnou strukturu a často nejsou zakončeny špičkou, ale rovným koncem. Vlastně by mě zajímalo, proč se jim říká pletené, když vypadají spíš jako háčkované, ale to je jen takový můj postřeh. Na to, že jsou pletené kravaty svým vzhledem tolik specifické, se dají sehnat skoro ve všech barvách a odstínech, což je docela výhoda. A právě díky velkému výběru není problém dokonale s nimi doladit nejeden outfit. Co se týká zpracování, materiálu a ceny, to by mohla být menší kapitola sama o sobě. Zjednodušeně bych to shrnul asi tak, že se pletené kravaty dají koupit už za pár korun. Jsou sice polyesterové a chybí jim vnitřní podšívka (na části, která se uvazuje kolem krku), ale paráda se s nimi rozhodně udělat dá, jen se hůř rozvazují. Na druhou stranu, pokud si člověk něco připlatí, může mít pletenou kravatu z hedvábí. A ten rozdíl v jemnosti na dotek i při vázání je opravdu znát. Záleží na každém, jak moc do tohoto doplňku chce zainvestovat.


Na fotkách jsem vám chtěl ukázat, jak snadno lze s pomocí pletených kravat udělat s jedním sakem více kombinací. Stačí změnit doplňky a sako tak získá úplně jiný vzhled. Závěrem už jen dodám to, že se tyto kravaty hodí spíše jen k neformálnímu stylu, což je asi jejich jediná nevýhoda. A jak se pletené kravaty líbí vám?

Share:

0 komentářů