Inspirace: trendy obuv

Na veletrhu v Miláně bylo nespočet druhů obuvi od různých značek. Většina značek byla italská, ale celkově jsem narazila, dá se říct, na všechno možné. Přestože bylo vše opravdu velmi rozmanité, narazila jsem na několik prvků nebo typů obuvi, které se opakovaly u každého druhého stánku, a to samozřejmě celkem dost vypovídá o tom, co bude v následujících sezónách IN!

Zvířecí vzory a srst

Botami a kabelkami se zvířecím vzorem nebo se srstí, klidně i jednobarevnou, se to na veletrhu jen hemžilo. Zvířecí vzor je často chápán jako něco laciného, ale já si myslím, že na obuvi nebo u nějakého doplňku může vypadat zajímavě, pokud ho správně sladíte ke svému outfitu. Kombinování vícero zvířecích vzorů raději vynechte, pamatujte na to, že méně je někdy více!


Monk shoes

Tyto botky, o kterých psal nedávno Marek, byly k vidění téměř všude, a to jak v pánském, tak dámském sortimentu. Podle mě vypadají skvěle a jak tak přemýšlím, asi se po nějakých brzy porozhlédnu.


Lodičky do špičky

Mohu vám zaručit, že na lodičky s kulatou špičkou jsem po celou dobu mé návštěvy veletrhu nikde nenarazila. Mezi všemi podpatky stále vedou lodičky do špičky!


Slip-on

S takzvanými "slip-onkami" se u nás doslova roztrhl pytel, myslím, někdy minulý rok na jaře. V tu dobu se objevily skoro v každém obchodu, ale i letos je zřejmě budeme vídat často.


Kiltie monk strap shoes

Velmi zvláštní typ boty, že? Takové se na ulici jen tak nevidí, mohu vám ale prozradit, že v Itálii je měl na nohou nejeden Ital nebo nejedna Italka. V jejich zpracování se meze nekladou, na fotce vlevo si můžete všimnout žluté výrazné srsti, která teď je a očividně i bude zajímavým lákadlem.


U kiltie monk strap shoes si můžete všimnout celkem zvláštní vysoké podrážky. Takovéto podešve se objevovaly u mnoha druhů obuvi.


Tenisky

A nakonec mé oblíbené - tenisky! Tenisky, které svým vzhledem vypadají jako běžecké, jsou opravdu trendy záležitostí na každodenní nošení. Nejen, že jsou pohodlné, ale uděláte s nimi i velkou parádu, navíc je můžete nosit například jak k džínám s tričkem, tak s košilí, a kdo si troufne, může si je vzít klidně i k obleku (nebo k šatům v případě žen).


 jak se vám tato inspirace na obuv líbila? Já doufám, že ano!

Share:

0 komentářů