NEW IN: Givenchy monk shoes

Monk shoes má ve svém botníku snad každý italský gentleman. Tuto specifickou obuv zdobí a zároveň ozvláštňuje především jakási "přehazovačka", která se zapíná na jednu, dvě, někdy dokonce i tři přezky. U nás jsou monk shoes stále ještě dost atypické, a tak se s nimi nesetkáme na každém rohu, přesto se již dají poměrně snadno sehnat.

A to mluvím z vlastní zkušenosti. Nedávno jsem si totiž jedny úplně klasické v černé barvě pořídil u Bati. Obecně si myslím, že je naprostým základem vybrat si vždy nejdříve tu nejuniverzálnější verzi, která se dá unosit nejlépe, a až později přejít k něčemu výstřednějšímu nebo méně obvyklému. A právě takový, tedy méně otřelý, je můj druhý pár monk shoes od francouzské značky Givenchy, který jsem si neplánovaně koupil na internetovém obchodu www.yoox.com. Oproti běžné klasice jsou tyto docela odlišné. Jsou vyrobeny z broušené kůže a mají protáhlejší špičku, díky čemuž jsou pro mě mnohem zajímavější. Kromě toho se mi na nich líbí také výrazné stříbrné spony a čokoládová barva kůže.

S botami si musím dát alespoň na chvilku menší pauzu, protože krabice od nich už doma skoro nemám kam dávat. Vždy, když mi přibude nějaký ten další kousek oblečení nebo nový pár bot, hned se mi v mysli vybaví toužebná myšlenka, že bych si doma přál mít šatnu z filmu Sex ve městě, která by jistě vyřešila můj neustálý problém s nedostatkem místa.

Share:

1 komentářů