Vrstvení

Vrstevní několika kusů oblečení na sebe může být občas i pěkně záludná záležitost. I tak bych se mu ale nevyhýbal, protože právě díky vrstvení můžeme vytvořit skvělé a hřejivé outfity. Základem by vždy měly být materiály, které přirozeně izolují teplo. U vrstvení je velmi důležité klást důraz i na kombinaci materiálů, rozhodně by se neměly kombinovat letní a lehké materiály s těmi teplými zimními. Celkový dojem outfitu by pak nebyl jednolitý.

Právě díky vrstvení jsem mohl vyrazit elegantně v obleku tak, aniž by mi bylo chladno. Přes oblek jsem měl šedý kabát z kolekce Mad Men x Banana Republic. Tato kolekce Banana Republic je inspirována seriálem Mad Men, který se odehrává v New Yorku v období 60. let. Na této limitované edici se podílela i Janie Bryant, vítězka Emmy Awards za kostýmy právě v tomto seriálu. Pod kabátem jsem měl již zmiňovaný oblek, další vrstvou byl vínový svetřík z merino vlny. U té bych se rád trošku pozastavil a řekl, jaké výhody má merino vlna oproti té klasické. Merino vlna je ve srovnání s běžnou vlnou příjemně jemná (nekouše), samozřejmě má i výborné izolační vlastnosti a je prodyšná. Zpět k mému outfitu, zásadní barvou byla vínová, která celý outfit propojila, a to i těmi nejdrobnějšími detaily. Doufám, že vás můj dnešní outfit alespoň trochu inspiroval a budete se těšit na ten další!

kabát: Banana Republic, sako: H&M, kalhoty: H&M, svetr: H&M, košile: Gant, kravata: H&M, boty: Asos, hodinky: Gant by Michael Bastian, brýle: Tom Ford

Share:

1 komentářů

  1. Krása! Já jsem letos koupila kašmírový svetr, není to nemalá investice, i když existují i dražší a tím pádem ještě se silnější vrstvou, ale můj, ačkoliv je dosti "tenký" zahřeje jako žádný jiný z běžného řetězce! Taktéž plánuji pořídit po Vánocích (v naději alespoň malé slevy) buď v kašmíru nebo merinu šálu a ještě jeden svetřík (abych nechodila pořád jen v jednom :-)

    OdpovědětSmazat