Finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2014

Začátkem minulého týdne, v úterý 2. září, jsme s Markem zažili opravdu jedinečný večer. Konalo se totiž finále nejprestižnější světové modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, něco o ní jste si mohli přečíst v našem dubnovém článku, kdy jsme zavítali na jeden z několika castingů. Pro začátek musíme jen podotknout - zatím to pro nás byla ta nejvelkolepější událost, které jsme se mohli přímo účastnit. Přejeme vám hezkou podívanou!


Neobyčejné a velmi očekávané česko-slovenské finále se uskutečnilo v honosném Španělském sále Pražského hradu. Mimořádné bylo především v tom, že se v této soutěži kromě dvanácti nádherných modelek poprvé objevilo i dvanáct mužských mladých tváří, které budou mít také šanci probojovat se třeba až na vrchol modelingu.

Večerní akci si nenechalo ujít nespočet známých osobností, ať už z oblasti módy, či z jiné branže. Dorazil například zpěvák Pal'o Habera se svou krásnou manželkou Danielou Peštovou, ředitelka FashionTv Gabriela Drobová nebo známý fotograf Robert Vano. Setkali jsme se i s okouzlující Monikou Bagárovou, oblečenou v nádherných šatech od Lukáše Macháčka. A samotný Lukáš také nesměl chybět, mezi dvanácti finalisty měl totiž svého bratra Tomáše Macháčka.


A teď už honem do Španělského sálu, pohodlně se usaďte a kochejte se tou nejskvělejší atmosférou...


Některé modelky, nebo spíše většina z nich, vůbec poprvé obuly podpatky, a to teprve před pár týdny. Za tuto krátkou dobu se s nimi musely naučit správně chodit. A byla to pro ně velká dřina! Navzdory tomu si myslím, že si chůzi po mole celkem rychle osvojily a žádné faux pas se naštěstí nestalo. Muži to měli rozhodně o dost jednodušší.


O celkový styling se letošní rok postaral módní ředitel časopisu Elle, Jan Králíček. Dalším, velmi podstatným členem teamu byl i Leoš Mareš, který nás doprovázel po celý večer. Na módním mole se tedy neobjevily jen modelky, ale i důležitý moderátor a dokonce i dvě zpěvačky, jejichž vystoupení byla zajímavým zpestřením.


Pomalu ale jistě se blížíme k prvnímu rozhodnutí. Jací muži jsou ti vyvolení? Vyhlášení vítězů se ujala, mimo jiné, další známá moderátorská hvězda a zároveň i modelka Adéla Banášová, která byla v minulosti také jednou z kandidátek na vítězství ve finále. Jako slovenský reprezentant byl zvolen Eduard Michalko a pro Česko Josef Utěkal.

Vítěz za Slovensko - Eduard Michalko

Byly nám představeny také české i slovenské vítězky z uplynulých let, kterým tato soutěž pomohla odstartovat jejich kariéru, patří mezi ně například Kristína Chrásteková nebo Linda Vojtová.


A na úplný závěr se můžete podívat na přehlídku, kde můžete zahlédnout kousky z jedinečného butiku Simple Concept Store, mnozí z vás jsou jistě zklamáni tím, že se tento parádní butik koncem srpna zavřel. Já jsem z této zprávy byla rozhodně nemile překvapena, myslím, že Simple byl jeden z těch nejhezčích multibrandových butiků v Pařížské ulici.

Muži "nahoře bez", pouze se šátky kolem krku, publikum očividně šokovali, otázkou je, zda v dobrém či špatném slova smyslu. Každopádně to bylo něco jiného a nevídaného. Slečnám to ve vybraném oblečení moc slušelo.


Po závěrečném defilé přišla na molo Eva Klímková, vítězka loňského ročníku této soutěže nejen v Čechách, ale dokonce i ve světě! Díky vítězství v čínském Shenzhenu se jí úplně otevřely dveře do světa modelingu. Společně se Sašou Jánym, ředitelem Schwarzkopf Elite Model Look, nakonec vyhlásila vítězku - Slovenku Barbaru Beňovou.

A kdo bude reprezentovat Českou republiku? To nám o pár vteřin později dala vědět patronka soutěže Pavlína Němcová, která vyhlásila vítězku Barboru Podzimkovou!

Vlevo - Barbara Beňová a vpravo - Barbora Podzimková

My samozřejmě všem vítězům gratulujeme, děkujeme za více než úžasný večer a skvělou after party, která celý večer správně zakončila! 

Share:

3 komentářů

 1. Krásne fotky! Bola som minulý rok a bol to skutočne úžasný zážitok :)

  OdpovědětSmazat
 2. Krásne fotky! Musel to byť super zážitok! :)
  Fashion Passion by Erika

  OdpovědětSmazat
 3. Barbora byla od začátku jasný favorit!:) A prostory Španělského sálu neskutečně krásné! Moc pěkný článek.

  OdpovědětSmazat