Gucci loafers

Loafers jsou velice podobné mokasínům, na rozdíl od nich ale mají podpatek a jsou považovány za formálnější druh obuvi. Největší boom zažívaly v sedmdesátých a osmdesátých letech, jejich popularita však postupem času neklesla, spíše naopak. Nejznámější loafers jsou bezpochyby od všem známého módního giganta Gucci, vznikly v šedesátých letech a byly doplněné o ikonickou kovovou přezku. Tyto zmiňované nosí třeba i Leonardo DiCaprio ve filmu Vlk z Wall Street.


Já jsem si jedny, v trochu netradičním provedení, objednal do obchodu Gucci v Pařížské ulici. Bohužel nestihly přijít v termínu mé pracovní návštěvy Prahy, z čehož jsem byl dost nepříjemně překvapený a nezbylo mi nic jiného, než si je zakoupit online. Vybral jsem si méně tradiční provedení, a to loafers vyrobené z gumy. Jejich životnost by mohla být daleko větší než u klasických kožených loafers, a právě proto mi přijdou velice praktické. A cena? Ta je díky použitému materiálu velice sympatická. Tento typ loafers se prodává hned v několika barevných provedeních, pro Evropu jsou na výběr momentálně, tuším, tři a pro USA a Asii jsou ještě další.

Díky těmto gumovým botkám snad již nezažiji pokažení nálady deštěm, po kterém všude zůstává jen nepříjemné mokro. Už se nemohu dočkat, až si s nimi budu stylově vykračovat, a to nejen přes kaluže.

Share:

0 komentářů