Dopřejte svým botám ten pravý luxus

Na tento článek jsem se chystal již delší dobu a jsem rád, že jsem se k němu konečně dostal. Tvrdím, že podle bot se dá velmi snadno odhadnout i jejich majitel. Každý by si měl uvědomit, co o něm asi tak vypoví okopané, špinavé nebo nehezky zkroucené boty?

S tím posledním problémem zaručeně pomohou napínáky do bot. Ty by měly být základem řádné péče o vaši obuv, jejich používáním totiž můžete výrazně prodloužit životnost boty. Napínáky, jak už samotný název napovídá, napínají kůži, což oddaluje vytváření nepěkných ohybů, které vznikají při chůzi na špičkách bot. Znatelné ohyby se tak nemusí ani projevit a boty mohou zůstat stále hladké. Kromě toho napínáky také pomáhají vysoušet pot a nadbytečnou vlhkost, kterou do sebe kůže z nohy nasaje. Pokud je už používáte, nebo se k tomu právě chystáte, důležité je nechat napínáky v botách vždy alespoň jeden celý den po tom, co je sundáte z nohou. I proto je lepší zainvestovat do více párů, abyste se vyhnuli neustálému střídání toho samého.

Napínáků je hned celá řada, a to od nejlevnějších plastových, které kůži bot pouze vypnou, přes obyčejné dřevěné s pružinovým mechanismem až po ty nejlepší. Obyčejné dřevěné jsem donedávna používal nejčastěji, mají ale pár malých nevýhod, sice už sají vlhkost a vypínají kůži, svou pružinou ale tlačí pouze do jednoho malého bodu v patě boty a právě kvůli tomu to není úplně stoprocentní. To nejlepší, co mezi napínáky můžete najít, jsou napínáky z cedrového dřeva. Díky své schopnosti sát vlhkost i své příjemné vůni jsou nejideálnější. Rozhodně doporučím vybrat si napínáky, které mají pohyblivou přední část, protože ty s pevnou nedokáží tak dobře vypnout každou část boty.

Já mám své napínáky od značky Bexley z internetového obchodu Dr. Woody, kde mají výběr ve všech velikostech a vzhledem ke skvělé kvalitě svou cenou vycházejí za příjemné peníze. Při nákupu cedrových napínáků určitě sáhněte i po cedrové esenci, jelikož vůně z cedrového dřeva časem odchází, potom postačí jen pár kapek esence a vůně bude opět intenzivní. V obchodu Dr. Woody také naleznete věci k čištění a leštění obuvi, voskované tkaničky a mnoho dalšího. Z osobní zkušenosti mohu jen doporučit!


obuv: Asos, napínáky: Bexley

Share:

0 komentářů