Legendy módy

''Lidé většinou o módě přemýšlejí jako o něčem pomíjivém, prchavém. Některá jména a některé výtvory se však do její historie nesmazatelně zapsaly a v různém ohledu změnily její běh a přitom odrážely změny, které právě probíhaly v celé společnosti."
A to je nezaměnitelná pravda. Právě v duchu tohoto citátu se nese kniha Legendy módy, na jejíž tvorbě se podílelo hned několik lidí, především sám autor knihy Federico Rocca, Valeria Manferto De Fabiais nebo známá návrhářka Alberta Ferretti, která k tomuto dílu napsala předmluvu. Touto knihou mi udělal velkou radost na Vánoce můj bratr Matěj a já ji mohu všem módním fajnšmekrům jedině doporučit!


O čem vlastně tato módní "bible" je? Jak už obálka na první pohled napovídá, řeč je o dvaceti ikonách, které významně změnily dějiny odívání. To ještě nezní nijak ohromně, co je ale nevšední, je samotné zpracování. Podle mého názoru by do děje a celkové atmosféry dokázalo vtáhnout kteréhokoliv člověka, myslím, že dokonce i, jak se říká, módního barbara. 

V knize totiž převládají především zajímavé fotografie doprovázející konkrétní témata, zejména příběhy lidí, ale také příběhy jednotlivých značek či jejich ikonických výrobků, které, jsem si jista, téměř všichni dobře znáte z běžného života. I to může být důvod k tomu, proč by vás kniha Legendy módy mohla zaujmout. Džíny Levi's, pohodová obuv Converse, proslulý parfém Chanel N°5 nebo gigant Louis Vuitton, to je jen malá ochutnávka z toho, o čem jsem se dozvěděla spoustu nových zajímavých informací. Doprovodný text je velmi čtivý a ne příliš dlouhý, což by mohlo mnohým vyhovovat stejně jako mně. Doufám, že vám můj malý tip na zajímavou knihu a pro někoho třeba i hezký dáreček udělal radost! Máte nějakou svou oblíbenou knihu o módě? Pochlubte se!

Share:

1 komentářů

  1. To vypada super. Ja jsem za posledni rok precetla spoustu knizek o mode do skoly a moc me to bavilo.
    Style Without Limits

    OdpovědětSmazat