POP-UP Store - Lukáš Macháček

Během vskutku vyčerpávajícího dne, kdy se konala Prague Fashion Night jsme zavítali také do zajímavého POP-UP Storu, který byl v rámci tohoto projektu exkluzivně otevřen. K zhlédnutí zde byl výběr módy a doplňků od slovenských a českých návrhářů, především pak modely z dílny Karolíny Otevřelové, studentů Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem či vítěze Dreft Black Card 2013 Lukáše Macháčka.

Právě Lukášova tvorba nás zaujala nejvíce a udělala na nás stejně dobrý dojem jako na loňském Prague Fashion Weeku. Jeho kousky oblečení jsou nadčasové, sofistikované a především dobře kombinovatelné. U lidí si zřejmě získaly velký obdiv, během celého dne se po nich totiž doslova zaprášilo!

S Lukášem se nám během návštěvy POP-UP Storu moc dobře povídalo, je charismatický, příjemný a na první pohled jde poznat, že se módě a veškerému dění kolem ní věnuje s velkou láskou. Tento mladý talent vystudoval Vyšší odbornou školu oděvního designu a managementu v Brně a od roku 2011 působí v Praze. Přestože se již v tuto dobu pohyboval mezi z lidmi z české módní branže jako stylista, vítězství v soutěži Dreft Black Card mu podle jeho slov otevřelo další možnosti. Lukášovým snem do budoucna je vytvořit si v menších prostorách v Praze vlastní studio pro své zákazníky.

Když nám Lukáš vyprávěl o návrhářství, dozvěděli jsme se i něco o jeho úskalích, na která díky němu přišel - například nechat si vyrobit štítek pro svá módní díla podle svých představ, které ovšem nejsou nijak složité, je prý nadlidský úkon. A jak již bylo zmíněno, kromě návrhářství se Lukáš věnuje i stylingu. Ten často prezentuje na zpěvačce Monice Bagárové nebo modelce Anetě Vignerové, která se v POP-UP Storu předvedla v jeho oversized topu. Lukáš spolupracuje také s Českou Miss.

V Lukášově stávající nabídce momentálně naleznete výhradně dámské oblečení a také několik unisexových oversized topů, které by mohli nosit i muži. Pokud byste ale měli zájem, můžete se společně domluvit i na individuální zakázce. Několik z jeho modelů si můžete pořídit dokonce i přímo přes internetový obchod www.molo7.cz!

Share:

2 komentářů