Kapesníček do saka

Ještě dnes mi občas přijde, že někteří muži naprosto netuší, co s náprsní kapsičkou u saka. K čemu vlastně onen záhadný otvor na přední straně saka slouží? Rozhodně neslouží jako malá kapsa na odkládání kreditních karet či drobných! Slouží totiž k umístění dekorativního kapesníčku, který dodá celkovému vzezření na eleganci a dokáže ledacos vypovědět o vašem módním citu i vaší osobnosti.

Nakolik má kapesníček upozorňovat? To je ošemetná otázka. Rozhodně by neměl vyčnívat na úkor celého outfitu, jeho úkolem je především outfit doladit a podtrhnout. Jen všechny prosím, zapomeňte na ty hrůzostrašné sety kravata + kapesník. Ptáte se proč? Jsou opravdu esteticky nehezké a nepsané pravidlo gentlemana praví, že kapesník a kravata by neměly být stejné, vzory by se měly lišit, nebo být alespoň jiné velikosti. Kapesník ale nemusíme pokaždé ladit jen s kravatou, můžeme si vyhrát a použít i jiný detail z outfitu. Pokud si nevěříte na barevný či vzorovaný, pro začátek doporučím bílý, s tím nikdy nešlápnete vedle.

Sladění a skládání je tak trošku umění, ale věřím, že to nikoho neodradí. Kapesníčky se nejčastěji vyrábějí hedvábné, bavlněné nebo lněné, při prvních zkušenostech se skládáním doporučím spíše bavlněné, než ty hedvábné, a to z prostého důvodu, že nemají tendenci klouzat v kapse dolů a dobře drží tvar. Ten opravdu není třeba u kapesníčku zažehlovat! A jak tedy kapesník správně složit? Variant je opravdu nespočet. Nejjednodušší a zároveň asi nejoblíbenější variantou je prezidentské složení, tím nikdy nic nezkazíte. Dále tu máme např. skládání čtyřrohého, trojrohého, dvourohého a jednorohého kapesníčku. Závěrem zmíním jednoduché a nedbalé skládání. Pro tuto variantu doporučím jemný měkký hedvábný kapesník, který jemně a ledabyle napěchujeme do kapsičky saka, a věřte, i tato neformální verze vypadá skvěle.


Pro mnohobarevný lněný kapesníček jsem vybral prezidentské složení, díky svým barvám se skvěle sladil se světle modrou košilí i lososovým sakem.

Tmavě zelený smoking jsem ozvláštnil o nedbale složený hedvábný kapesník.

Díky trojrohému složení krásně vynikl červený detail, který je ve stejném odstínu jako kravata.

Share:

2 komentářů

  1. Vím co tím myslíš, někteří kluci tu kapsu používají tak na cigarety..ty kapesníčky rozhodně podtrhnou celý outfit. Pokud kapesníček postrádají, vypadá pak celý look necelý. To skládaní no to bych asi byla sama levá, ale ty příklady jsou opravdu moc hezký :) Mimochodem krásná sbírka kapesníků :))

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. A právě proto děláme i takové články, abychom pomohli těm, kteří si neví rady. Moc ti děkuji! :-)

      Smazat