Opravdový gentleman

Když se řekne gentleman, každému se vybaví jistá představa o tom, jak takto označený muž vypadá či se projevuje. Zjednodušeně lze konstatovat, že gentleman je více než dobře oblečený muž s jistým kodexem vybraného chování, jenž bravurně využívá v každé situaci, ve které se ocitá. Na svůj životní styl povyšuje galantnost vůči ženám i společenskou úctu. Bohužel mi přijde, že gentlemanství je dnes bráno spíše jako archaický výraz.

To je podle mého názoru opravdová škoda. Z praxe totiž vím, že mnoho mužů tápe třeba jen nad pojmem dress code. Zažil jsem i muže, kteří při zkoušení saka začali prapodivně cvičit, předpažovat a vypadali opravdu komicky jen kvůli tomu, že nevěděli, jak má sako správně sedět. Vím, že pro nezasvěceného nemusí být porozumění etiketě až tolik snadné, ale věřte, mnohé se lze naučit. Jednoznačně bych všem rád doporučil velmi zajímavou knihu, dalo by se říct pánskou encyklopedii, která mě nesmírně nadchla svým vzhledem i skvěle zpracovaným a čtivým obsahem. Kapitoly, ve kterých najdete informace o prostém holení, účesech, společenském obleku, obuvi všeho druhu nebo doplňcích v podobě kravaty, brýlí či hodinek, přinášejí čtenářům vždy a srozumitelně to nejdůležitější, co by měli znát. Vše je navíc doplněno o názorné fotografie, které vypadají naprosto úžasně.

Share:

2 komentářů

  1. Naozaj dobre napisane a bohuzial pravdive, v sucasnosti je uz malo pravych gentlemanov, ale aby som bola spravodliva, tak aj malo pravych dam.. ;)

    OdpovědětSmazat
  2. To mi príde ako pekný tip na darček na vianoce:) Len neviem či by aj muži boli z tej knižky nadšený ako my:D
    DanyLoveLife

    OdpovědětSmazat