Guess?

Prozatím jsem se nesetkala s nikým, kdo by neznal mnohými obdivovanou a uznávanou, na českých ulicích snadno spatřitelnou americkou značku Guess, založenou čtyřmi bratry v roce 1981. Není to tedy společnost s dlouholetou tradicí, ale přesto si myslím, že by její budoucnost nemusela být k zahození. 

Jako každá značka zažila svá horší i věhlasná léta, avšak důležité je, že se nadále drží a odolává své konkurenci. Co si ovšem nedovedu vysvětlit je to, proč se značka Guess vydala na cestu plagiátorství a v některých případech se snaží napodobovat ostatní světoznámé luxusní značky, jako tomu bylo například při nedávném sporu, kdy zkopírovala ikonické hnědo-béžové tenisky Gucci s typickou trikolorou a logy. Posuďte zde sami. A co bylo ještě více zarážející? Rozsudek, který se přiklonil na stranu společnosti Guess, což je pro mne nepochopitelné. 

Je škoda, že mnoha lidem v hlavě utkví špatná pověst značky. Věřím, že to nemá zapotřebí a mohla by být zcela osobitá, podobně jako vyšší kolekce značky Guess - Guess by Marciano, které se dá málokdy co vytknout. Je čistá, jednoduchá a krásná. Přezdobeným kouskům doplňků nebo oblečení od Guess opravdu neholduji, ale vybrala jsem si nepřeplácané vyšší podpatky s jednoduchým detailem. Zakoupila jsem je v Las Vegas, kde jsou ceny razantně nižší než u nás v Čechách. 

šaty: New Yorker, boty: Guess, kabelka: GF Ferré, klobouk: Oodji, brýle: Cerruti 1881

Share:

8 komentářů

 1. Nádhera! Ten klobouk, ty boty a hlavně ty šaty! Jsi nádherná, moc ti to sluší.

  OdpovědětVymazat
 2. Krasne ako vzdy. ;) Inak co sa tyka Guess znacky, taktiez by som nehadzala vsetky kusky do jedneho vreca, presne ako pises, v kolekcii Guess by Marciano sa da najst kopa peknych veci. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle ti moc slusi. Saty mi prijdou zbytecne kratke (na ten elegantni styl), ale jinak jako celek (vlasy, bryle, make-up, klobouk) dokonale:)

  OdpovědětVymazat
 4. Guess by Marciano jako značka se mi moc líbí!
  Super šaty :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherné šaty aj topánky :)

  OdpovědětVymazat