Helmut Newton

Pokud máte rádi módu, zajímáte se o umění a fotografování a třeba nemáte čas na dlouhé čtení, potom by vás mohl zajímat článek o této knize, kterou mám doma.

Něco málo by vám mohlo napovědět ono známé jméno, které vidíte na obálce knihy. Helmut Newton byl skvělý a významný německý fotograf. Vyšplhat se až na samotný vrchol slávy, mu pomohl celosvětově známý časopis Vogue, do kterého přispíval erotickými módními fotografiemi. Ještě v neuvěřitelných devětasedmdesáti letech Helmut Newton pracoval pro italský Vogue.

Kniha, zvaná SUMO, představuje především 350 skvěle zpracovaných Newtonových fotografií často s erotickým podtextem. I když si jsou fotografie stylem velmi podobné, z každého aktu, portrétu či "momentky" vyzařuje něco osobitého. Sama za sebe musím říci, že je opravdu na co se dívat, myslím, že je to opravdové umění.


První vydaná kniha SUMO byla uvedena na trh v roce 1999 a vážila 30 kg. Od roku 2009 je nabízena v této menší podobě. Nyní váží 8 kg a je dodávána spolu i s průhledným stojanem, který je i při čtení dobrým pomocníkem.

V Helmutovo sbírce se často můžeme setkat se známými osobnostmi vyfocenými ve velmi zajímavých momentech. Snadno narazíme na herce, návrháře a topmodelky především sedmdesátých - devadesátých let. Nicolas Cage, Karl Lagerfeld, Naomi Campbell nebo například Cindy Crawford, všechna tato jména můžeme v knize nalézt.


Share:

2 komentářů

  1. Ty fotky vypadají velmi zajímavě, ale 8 kg je celkem dost..:))

    OdpovědětSmazat
  2. skvely fotograf! myslim ze ma ted nekde vystavu... v rakousku ci madarsku..:))

    OdpovědětSmazat